Majutusteenuste käibemaksutõusu vastu on ka Euroopa Spaaliit
"Varasemale kogemusele tuginedes võib öelda, et käibemaksu suurendamine mõjub negatiivselt mitte ainult Eesti hoteelisektorile, vaid kogu Euroopa turismisektorile," kirjutab liidu peasekretär Joachim Lieber kirjas valitsuse liikmetele.
Muuhulgas suurendaks säärane maksutõus liidu hinnangul tööpuudust ning põhjustaks töökohtade kadumise sektoris, suurendaks majutusteenuste hinda ning vähendaks turismiteenuse kvaliteedi ja konkurentsivõime langust.
"ESPA loodab, et Eesti valitsus mõistab majutusteenuste praeguse vähendatud 9-protsendise käibemaksumäära alalhoidmise tähtsust. Loodame, et eesti parlament kaalub argumente, mis võimaldaksid kogemuse kohaselt tuua kaasa täiendavaid investeeringuid turismisektorisse, hoida alal tuhandeid töökohti ja olla rahvusvahelisel turul tugevas ja konkurentsivõimelises positsioonis," kirjutab Lieber.
Uus koalitsioon plaanib 2017. aastal tõsta majutusasutuste käibemaksumäära seniselt 9 protsendilt 20 protsendile. Sellest sammust oodatakse riigikassasse arvutuslikult 23-26 miljonit eurot lisatulu aastas.
Muudatus on pälvinud kriitikat nii avalikuses kui ka koalitsioonipartnerite vahel. Selle läbiviimiseks on valitsuse hinnangul vajalik ennetav ja kaasnev mainekampaania ning läbi EAS tugimeetmed väikeettevõtetele ja maapiirkondades mahus vähemalt 1 miljon eurot kas läbi EAS-i või riigieelarvest, maaturismi kampaaniaks. Lisaks plaanitakse majutusasutustele 6 miljoni euro suurust toetusmeedet.
Käibemaksuseaduse muudatus on üks osa eelmisel nädalal esimese lugemise läbinud maksumuudatuste paketist. Eelnõu muudatusettepanekute tähtaeg oli esmaspäeval kell 16, eelnõu teine lugemine toimub kolmapäeval.
ESPA on spaa- ja tervisekeskuste lobigrupp ja esindusorganisatsioon asukohaga Brüsselis. Liit esindab ligikaudu 1400 keskust Euroopa riikides.