Julgeolekumaksuga maksustamisel ei võeta arvesse tehingut, tehingute ahelat või raamatupidamislikku kannet, mille põhieesmärk on saada maksueelis. Kuna julgeolekumaksu ja avansiliste maksete aluseks on konsolideerimata kasum, siis lisati seadusesse võimalus maksta avansilisi makseid eelmise kvartali kasumi alusel.
Selguse huvides tegi riigikogu täpsustuse, mille kohaselt maksustatakse emaettevõtja konsolideerimata kasumiaruande kasum. Samuti täpsustati topeltmaksustamise vältimiseks tütar- ja sidusettevõtete kasumi või kahjumi arvestamist ning täiendati äriühingute ringi, kes saavad julgeolekumaksu avansiliste maksete arvutamisel lähtuda kasumi kvartaalsest aruandlusest. Muudatuste hulgas on ka deklaratsioonide esitamist puudutavaid täpsustusi.
Muudatuse tulemusena peaks riigile laekuma järgmisel aastal 113 miljonit, 2026. aastal 751 miljonit, 2027. aastal 784 miljonit ja 2028. aastal 822 miljonit eurot.
Julgeolekumaks kehtestatakse kuni 2028. aasta lõpuni, et suurendada riigi kaitsevõimet ja rahastada julgeolekuinvesteeringuid.