Palo vastas küsimusele, kas ta kaalus tõesti lahkumisavalduse esitamist: "Jah. Ma ütlesin seda küll."
See, et juba päris alguses olid koalitsioonis erimeelsused, tema sõnul päris tüüpiline ei ole.
Palo märkis, et oma roll oli selles ka temal. "Kui meil koalitsiooniläbirääkimised käisid, siis ma juba ütlesin väga selgelt, et hotellide käibemaksu erisuse kaotamine ei ole hea mõte. Siis oli juba olemas Eesti Konjunktuuriinstituudi uuring, mis näitas, et see selgelt mõjutab turistide arvu ju nende tulekut Eestisse," ütles minister.
"Kuna hotellide käibemaksu erisuse kaotamine pidi tulema aastast 2017, siis ma tõesti arvasin, et ma suudan valitsust mõjutada ja meelt muutma panna. Ma ei tulnud selle peale, et paar nädalat pärast koalitsioonilepingule allkirjade alla panekut hakatakse seda seadusesse raiuma," lisas Palo.
Sotsiaaldemokraadist poliitik rääkis, et kui ta ettevõtlusministriks sai, siis palus ta analüüsi osakonnal teha vastav analüüs ka kütuseaktsiisi tõusu kohta ja selle kohta, mida see ettevõtluskeskkonnale tähendaks.
"Tulemused olid jahmatavad. Minu ülesanne ettevõtlusministrina on seista selle eest, et me ettevõtluskeskkonda ei halvendaks. Meil ei ole täna kriisiaeg, et me peaks tegema selliseid läbimõtlemata kiireid otsuseid kiiresti raha saamiseks," lausus ta.
"Mind hämmastab see, et ma kogesin nii vähe mõistmist just Reformierakonna poolt, kes on alati öelnud, et nad on ettevõtlust soosivad," sõnas minister.
Palo ütles enda sõnul valitsuse viimaste maksuotsuste kohta, et see on kompromiss, millega saab edasi elada. Valitsuse koos püsimise teemal ei soovinud ta spekuleerida. "Elame näeme," märkis ettevõtlusminister.