14.09.2015 Esmaspäev

Sester: tööjõu maksukoormust tuleb langetada kogu EL-is

Rahandusminister Sven Sester on seisukohal, et kõik EL-i liikmesriigid peavad esimesel võimalusel langetama tööjõu kõrget maksukoormust.
Sven Sester, rahandusminister
Sven Sester, rahandusminister Foto: PM

"Tööjõu kõrge maksukoormus on mureks kogu Euroopale ning koormuse vähendamisega peavad konkurentsivõime parandamiseks tegelema kõik liikmesriigid," ütles Luxembourgis lõppenud mitteametlikul EL-i rahandus- ja majandusnõukogul (Ecofin) osalenud rahandusminister Sven Sester. "Eestis on tööjõumaksude vähendamine valitsuse selge prioriteet – riigikogu on heaks kiitnud tulevaste aastate maksuvaba miinimumi tõusu ja madalapalgalisi aitava maksutagastuse, samuti langeb lähiaastatel sotsiaalmaks."

Lisaks said eurorühma ministrid laupäeval ülevaate Kreeka ja Küprose abiprogrammide seisust. Küprose programmi seitsmes ülevaatus on kulgenud positiivselt ja riigi majandus taastub. Kreekas on peagi tulemas valimised, kuid sel suvel raskete läbirääkimiste järel kokku lepitud reformid peavad kindlasti jätkuma.

Pangandusliidu punkti all rääkisid euroala rahandusministrid pankade kriisilahendusdirektiivi ülevõtmisest ning kriisilahendusfondi maksete kokkuleppe ratifitseerimisest liikmesriikides. Toimus arutelu sildrahastamise üle, mis peab tagama, et fondi pankadelt raha kogumise perioodil oleks sel võime kriisilahenduskulusid katta. Fondi kavandatud maht on 55 miljardit eurot.

Laupäeva hommikul toimus ka finantstehingute maksu tõhustatud koostöös osalevate riikide kohtumine, kus lõplike kokkulepeteni ei jõutud ning läbirääkimised jätkuvad.

Ecofinil räägiti laupäeval muuhulgas pagulaskriisi rahanduslikust mõjust Euroopale. Reedel toimus arutelu ettevõtete efektiivse maksumäära ning kliimamuutuste rahastamise põhimõtete üle. Pikem mõttevahetus oli Ecofinil ka majandus- ja rahaliidu tulevikust. Selle aluseks oli hiljuti valminud niinimetatud Viie Presidendi ehk Jean-Claude Junckeri, Donald Tuski, Mario Draghi, Jeroen Dijsselbloemi ja Martin Schulzi raport võimalikest edasistest sammudest, et paremini ennetada tulevasi kriise ning kindlustada euroala ja tema liikmete toimimine ka majanduslike tagasilöökide korral.

Eesti pooldab liidu süvendamist, kuid eelkõige juba kokkulepitud reeglistiku korraliku rakendamise kaudu.

Luxembourgis lõppenud mitteametlikul EL-i rahandus- ja majandusnõukogul arutati rahaliidu tuleviku ja maksupoliitika küsimusi. Eurorühm arutas võimalust seada sihtmärk, mille abil võrrelda maksukoormust liikmesriikides nii keskmise kui ka madala palga saajate hulgas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255