Sofi OÜ esitas finantsinspektsioonile taotluse krediidiandja tegevusloa saamiseks 15. detsembril 2015. Ettevõttes omab ainuosalust Sofi Rahastusühistu.
"Väljastame endiselt autoliisinguid. Tegutseme juba 2010. aastast Sofi OÜ alt. Kui vahepeal ei saanud me eraisikutele liisinguid anda, kuna luba puudus, siis nüüd taas saame," ütles ettevõtte tegevjuht Ergo Themas BNS-ile.
Sofi pakub erinevaid investeerimisvõimalusi. Ettevõtte kodulehel pakutakse näiteks võimalust laenata läbi rahastusühistu teistele ühistu liikmetele sõidukite soetamise eesmärgil. Investeeringu oodatavaks tulususeks on märgitud 7 protsenti aastas. Ühe osaku hind on 23,13 eurot ja liikmete kogutud kogukapital on 14 238 eurot.
Üle 9-protsendilist tootlust prognoosib ettevõte Sofi kunstifondile. "Sofi kunstifond võimaldab sul investeerida Eesti väärtkunsti ja lisaks nautida seda oma kodus või kontoris. Eesti heade kunstnike kvaliteetsed tööd on eelduslikult oma väärtust ajas kasvatavad, mistõttu peaks Sofi kunstifond pakkuma sinu rahale head kapitalikaitset inflatsiooni vastu ning paremat tootlust kui pangahoiused," seisab kodulehel. Ühe osaku hetkehinnaks on märgitud 24,44 eurot ja liikmete kogutud kogukapital on 36 611 eurot.
Võimalik on saada ka Sofi OÜ omanikuks. Ühe osaku hetkehinnaks on märgitud 50 eurot ja liikmete kogutud kogukapital on 2,5 miljonit eurot. Investeeringu oodatavat tulusust pole märgitud.
Kokku on kodulehe andmetel Sofi teenustel praegu 1203 kasutajat, kokku on väljastatud 1,63 miljoni euro eest liisinguid ning liikmetel on kapitali kokku 2,55 miljoni euro eest.
Riigikogus 18. veebruaril 2015 vastu võetud seaduse põhjal allutati krediidiandjad ja -vahendajad finantsinspektsiooni järelevalvele. Tegevusluba omavad krediidiandjad on avaldatud finantsinspektsiooni veebilehel turuosaliste registris.