Kristen Michali sõnul on käesoleval aastal interneti kaudu aga ka nö näost-näkku õigusnõustamise korraldamiseks eraldatud 85 000 eurot. „Suurem osa sellest rahast kulubki erinevate abivajajate vahetuks nõustamiseks. Näiteks hakkavad käesoleval aastal Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Rakveres ja Võrus õigusnõustamist läbi viima SA Õigusteenuste büroo ja MTÜ Eesti Juristide Liit. Juristide Liit on juba laialt teada andnud, et avab koostöös justiitsministeeriumiga Õigusapteekide nime kandvad õigusnõu andmise punktid. Leian, et riigi ning erinevate ühingute ja sihtasutuste koostöö on õigusnõustamise valdkonnas väga vajalik, sest vajadus tasuta esmase õigusnõu järele on selgelt olemas. Väga tihti on vaja küsida nõu just lihtsamates vaidlustes ning sellistes küsimustes, kus advokaati võtta või kohtusse pöörduda oleks ennatlik ja piisab asjatundlikust ülevaatest, millised on inimese jaoks edasised valikud oma huvide kaitseks,“ ütles minister.
„Kuna on palju selliseid erivajadustega inimesi, kes ei saa minna tavalisele õigusnõustamisele või otsida ise nõuandeid internetist, siis toetame õigusnõustamist erivajadustega või püsiva tervisekahjustusega inimestele. Seda hakkab sel aastal korraldama MTÜ Eesti Kurtide Liit ning nõu hakatakse andma Tallinnas, Tartus ja Pärnus,“ ütles minister.
Lisaks on BNSi teatel raha eraldatud ka MTÜ Eesti Kutsehaigete Liidu õigusalaste koolitus - ja nõustamispäevade korraldamiseks kutsehaigetele Tartus ja Pärnus ning juriidiliste nõustamispäevade korraldamiseks Kohtla-Järvel ja Tartus.
„Paljudele abiks olnud õigusnõustamise keskkond www.juristaitab.ee jätkab ka sel aastal oma tuntud headuses. Sel aastal veab seda keskkonda SA Õigusteenuste büroo,“ ütles Michal.