Maksud ja maksumuudatused on ettevõtjaile igal ajal olulised olnud ja selleks ka jäävad, ütles kaubanduskoja peadirektor Mait Palts koja kodulehel. "Keegi ilmselt ei arva, et makse kunagi ei tõsteta või maksuseaduseid ei muudeta. Kuid, kui seda tehakse, tuleb kaasnevaid muudatusi põhjalikult analüüsida ning anda rakendajaile, kelleks enamasti on ettevõtjad, ka mõistlik aeg muudatustega kohanemiseks."
"Ühispöördumisega soovime teha riigikogule ettepaneku, et ettevõtjatele antaks maksukeskkonna muudatustega kohanemiseks rohkem aega ning muudatusi planeeritaks pikemalt. Oleme juba praegu saanud ettevõtjatelt positiivseid kommentaare algatuse kohta. Loodame, et see muudab meie maksukeskkonna ettenähtavust positiivses suunas," lisas Palts.
Kaubanduskoda taotleb kahte seadusemuudatust: esmalt, et iga järgmise aasta riigieelarvet koostades lähtutaks maksuseadustest, mis on avaldatud Riigi Teatajas hiljemalt 1. juuliks. See hoiaks ära iga-aastased üllatuslikud maksueelnõud sügisel, kui tahetakse soovide ja võimaluste vahelise lõhe lappimiseks kiiresti makse tõstma hakata.
Teiseks soovib koda, et tulevikus oleks maksumuudatuse avaldamise ja jõustumise vahel vähemalt kuus kuud aega. Seda põhjusel, et ettevõtjatele oleks antud minimaalnegi aeg muudatustega kohanemiseks ja plaanide muutmiseks.
Ühispöördumine on oma sisult rahvaalgatus ning alates selle aasta aprillist võib rahvaalgatuse korras esitada riigikogule ettepanekuid seaduste muutmiseks. Riigikogu poole pöördumiseks on vaja koguda vähemalt 1000 allkirja. Praeguseks on ettevõtjatelt kogutud juba üle 500 toetusallkirja ning teisipäevast kogub koda toetusallkirju ka digitaalselt.
Toetusallkirjade kogumist alustati 30. augustil kaubanduskoja ärihooaja avamise üritusel Eesti Vabaõhumuuseumis. Teadaolevalt ei ole riigikogule veel ühtegi kollektiivset pöördumist rahvaalgatuse näol tehtud.