Narva Elektrijaamad AS-i, Elering AS-i, Eesti Energia AS-i, Eesti Energia Õlitööstus AS-i ja Eesti Energia Kaevandused AS-i vastu esitatud hagiavalduses märkisid ettevõtted, et 2008. aastal AS-iga Narva Elektrijaamad sõlmitud kokkulepe kohaselt andis elektrijaam neile nõusoleku Eesti Elektrijaama jahutusvee kanalist külma ja äravoolukanalist sooja vee võtmiseks ning kooskõlastas "VETE" kinnistu detailplaneeringu.
Detailplaneeringu eesmärgiks oli Auvere külla Vete maaüksusele kalakasvatuskompleksi rajamine, milles on võimalik kasvatada Eesti kliimatingimustes tuurakala. Eelduse selleks loob planeeritava maaüksuse asukoht, mis jääb külma veega soojuselektrijaama jahutusvee juurdevoolu kanali ja sooja veega jahutusvee äravoolukanali vahele. Mõlemast kanalist võetud vett segades saaks hoida kalakasvatuse basseinides tuurakalale sobiva temperatuuriga vett aasta läbi.
Mullu sõlmisid OÜ Leegu ja AS Lasita Vene äriühinguga OOO Rõbovodnõi zavod Jaroslavski investeerimislepingu, millega kalatehas oli valmis investeerima kalakasvanduse projekti kuni 2 miljonit eurot. Investeeringusumma sisaldas OÜ-s Leegu 50-protsendilise osaluse omandamist 1 miljoni euro eest ja käibekapitali kaasamist äriühingu majandustegevuse käivitamiseks summas 1 miljon eurot.
OÜ Leegu ja AS Lasita kohustusid lepingu jõustumiseks sõlmima puuduva servituudilepingu Eesti Energia Narva Elektrijaamad AS-ga külma- ja sooja vee võtmiseks nende kanalitest, et oleks võimalik VETE kalakasvatuse rajamine.
Eesti Energia Narva Elektrijaamad teatas mullu oktoobris hagejate kaebuse kohaselt, et servituutide seadmine ei ole kooskõlas Eesti Energia arenguplaanidega ja seetõttu ei ole kõik Lõunaterritooriumi kinnistu hoonestusõiguse omanikud servituutide seadmise taotlust aktsepteerinud.
Hüvitist nõudsid ettevõtted kohtus põhjendusel, et kuna servituut jäi seadmata, ei teinud Jaroslavski kalatehas ka investeeringut OÜ-sse Leegu ega omandanud AS-lt Lasita OÜ Leegu osalust. Ettevõte nõudis hagis ka servituutide seadmist Lõunaterritooriumi kinnisasjale ning hoonestusõigusele, et kalakasvatuse rajamisplaanidega edasi minna.
Tegemist on jõustumata kohtuotsusega ja seda on võimalik apellatsiooni korras edasi kaevata Tartu ringkonnakohtule.