Notarite koja jurist Kaitti Persidski ütles reedel BNS-ile, et selliseid ärakasutamise juhtumeid esineb kahetsusväärselt sageli. Ta lisas, et kojani on jõudnud viimase paari kuu jooksul teave üheksa sellise juhtumi kohta.
"Ühelt poolt võib sagedasemate juhtumitena välja tuua olukorrad, kus eakat inimest püütakse sugulaste või tuttavate poolt mõjutada oma vara ära kinkima," rääkis Persidski. "Teisalt on tegu niinimetatud tankistijuhtumitega, kus äritegevusest ja ühinguga seotud asjaoludest ning võimalikest probleemidest mitteteadlikule isikule püütakse müüa äriühingut."
Jurist tõi tüüpiliste näidetena esile kaks tegelikkuses aset leidnud juhtumit millest ühe puhul sooviti korteri kinkelepingut tõestada ning vajalikud dokumendid esitas ja notari aja broneeris kingisaaja. Kinkija oli eakas naisterahvas, kellele oli see korter ainsaks elukohaks. "Vesteldes kinkijaga selgitas notar välja, et tegelikult ei soovigi vanaproua oma korterit kinkida ning soovib ühtlasi seal kindlasti üksi edasi elada. Tehing jäi tõestamata," tõi Persidski ühe ärakasutamise näite.
Teise näitena rääkis Persidski juhtumist, kui osaühingu osa sooviti müüa Leedu kodanikule. "Notari vestlusest ostjaga selgus, et ostja ei tea ostetavast osaühingust praktiliselt mitte midagi, sealhulgas seda, milline on tehingu hind, millega osaühing tegeleb, millised on selle varad, võlgnevused ja teised sellised asjad. Ilmselge tankistitehing jäi tõestamata," rääkis Persidski.
Juuni alguses avastasid notarid kolm Venemaa volikirja, mille ehtsuse kontrollimisel ilmnes, et selliseid volikirju ei ole tõestatud.
Persidski ütles reedel BNS-ile, et pärast juunit pole rohkem teateid võltsingute kohta notaribüroodest notarite kojani jõudnud.