Aab asus PRIA-s ametisse 2003. aastal ja töötas toetuste kontrolli osakonnas ligi kaks aastat. Ringkonnaprokurör Margus Lellepi sõnul sai mees just seal rahataotluste skeemi üksikasjad selgeks ning asus ise ettevõtlusega tegelema.
Ta lõi vennanaise Eve Sibula abiga ettevõtte Growup, mis asus hoogsalt PRIA-st toetusi küsima. "Esialgu toimus ettevõtte majandustegevus Eve Sibula vanematekodus Valgamaal Jaanikese külas asuvas talus, kus kasvatati lambaid ja varuti neile sööta. Aastate möödudes otsustati oma tegevust laiendada ning soetati ettevõttele kinnistuid, ka põllu- ja metsamaad, ning ehitati PRIA investeeringutoetuste toel lambakasvatushoone ja sinna juurde kuuluvad hooned ja rajatised," ütles Lellep. "Soetati traktoreid ja muud tehnikat, milleks saadi rahastust PRIA toetustest."
Aab tahtis hakata ka hakkepuitu tootma ja turustama. Selleks vajalikku tehnikat pettuse teel hankima asutigi. Vajalikule masinale toetuse saamiseks tuleb PRIA-le hulganisti dokumente esitada. Näiteks nõuab PRIA hinnapakkumisi vähemalt kolmelt ettevõttelt. Aab kasutas oma abikaasale kuuluvat variettevõtet ja mitmele sõbrale kuuluvaid ettevõtteid, et summad hinnapakkumistes tegelikest suuremad saaksid. Arved kirjutati tegelikest suuremad, samuti võltsiti olematuid tehinguid näidates pangadokumente.
2008. aasta algusest kuni 2011. aastani taotleski Aab nõnda PRIA-lt üle 1,5 miljoni euro, millest kätte sai 800 000. Selle eest remonditi hooneid, teid ja muud talus leiduvat.
Pettuse avastas PRIA ise, aga lõplikku skeemi asus lahti harutama politsei. "Anomaalia seisnes selles, et suure tõenäosusega oli toetuse saaja tegelike tööde tegija või tarnijaga otseselt seotud. Sisuliselt kahtlustati, et Aab ostab teenuseid endaga seotud ettevõtetelt," lausus Janek Maasik keskkriminaalpolitseist.
"Sellisel juhul mängitakse summad mõistagi suuremaks – toetuste puhul pole erasektoris riigihankeid, ainult kohustus võtta vähemalt kolm hinnapakkumist. Sinna võib kaasata täiesti suvalisi ettevõtteid – äriregistris küll ehitusettevõte, aga reaalsuses tegutsevad hoopis teises valdkonnas ehk võtad ühe pakkumise juuksuritöökojast, teise autoparandusest ja alles kolmanda ehitusettevõttest," rääkis ta.
Nii Aab kui ka tema vennanaine pääsesid tingimisi karistusega ja rahatrahviga. Küll on PRIA-l võimalik hüvitisena sisse nõuda pettusega soetatud tehnika ja muu juhtumiga seotud vara konfiskeerida.