Vallajuht apteekidest: maaelu suretamine ei tohiks nii lihtsalt käia
„Apteegiteenuse pakkumine on kohalikule inimesele vältimatult vajalik teenus. Luunjas elab ka palju eakaid inimesi, kelle jaoks on ebamugav käia apteegis Tartus, sest neil puudub oma transpordivahend. Just nende jaoks on tegemist kõige suurema probleemiga,” selgitas Anderson.
“Olime tõepoolest tänulikud, et ettevõtja nägi vaeva eraldi teenuse tehniliste lahenduste väljatöötamisega, selle asemel et apteek lihtsalt tööjõupuuduse tõttu kinni panna,“ rääkis ta. „Sellised uudsed lahendused aitavad maapiirkondadel ellu jääda. Tuua inimese juurde vajalik teenus, et inimene ei peaks minema kuhugi kaugemale, vaid saab selle kätte kodukohas, on hädavajalik. Ootame siin ravimiametilt rohkem kaasamõtlemist ja laiema pildi nägemist – teenuste ärakeelamine on alati kõige lihtsam.”
Luunja valla ettevõtja ja ühtlasi Tartumaa Arendusseltsi juhatuse liige Lilian Saage nentis, et maapiirkondade elujõulisena hoidmiseks on ülioluline baasteenuste säilimine. Oluline on olla innovaatiline ja leida nutikaid lahendusi teenustele, mis on maal elavale inimesele vajalikud. "Hoiak ja sõnum riigi poolt peaks olema pigem lahenduskeskne, mitte piirav," märkis Saage.
Ravimiamet peatas apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamise, mistõttu sulgeb Apotheka kaubamärki kasutav Terve Pere apteek juuni algusest videosilda kasutanud Kavastu ja Luunja apteegi; ettevõte plaanib ravimiameti otsuse kohtus vaidlustada.