26.11.2020 Neljapäev

EAS hakkab homsest pakkuma turismisektorile otsetoetusi

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) hakkab reedest pakkuma otsetoetusi majutus- ja reisiettevõtjatele, turismiatraktsioonidele, konverentsikorraldajatele, rahvusvahelise liiniveo korraldajatele ning turismiteenuse pakkujatele, sealhulgas giididele.

Taotlemine avaneb sihtgruppidele eri aegadel, et hajutada koormust IT-süsteemidele.
Taotlemine avaneb sihtgruppidele eri aegadel, et hajutada koormust IT-süsteemidele. Foto: pexels

Kevadel välja töötatud kriisitoetused, mis olid suunatud nii turismi- kui väikeettevõtjatele, arvestasid üsna täpselt sihtgrupi suurusega. Mõnes meetmes oli nõudlus aga väiksem ning neis tekkinud kasutamata vahendid saame nüüd turismisektorile suunata,

ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem pressiteates.

Siemi sõnul on toetuste eesmärk pakkuda abi nendele turismiettevõtjatele, keda ei olnud kevadise kriisitoetuse sihtgruppide hulgas, ning nendele sektori osadele, kelle säilimine on turismi taasavanemisel kriitilise tähtsusega, kuid kes on erinevatest piirangutest jätkuvalt enim mõjutatud.

Turismisektori kriisiabist otsustas valitsus 200 000 eurot suunata kontsertide korraldajatele, kellele toetuse tingimused töötab välja ja toetusi väljastab kultuuriministeerium. 

Turismisektorile suunatud kriisikahjude osalise hüvitamise toetust saab üks ettevõte saada üks kord, seega varem toetust saanud ettevõtted uuesti toetust taotleda ei saa.

Teistkordset toetust taotleda saavad ainult IATA akrediteeringut omavad reisiettevõtjad. 

Kriisitoetuste suurus ettevõtja kohta jääb vahemikku 2000 kuni 60 000 eurot sõltuvalt ettevõtte tegevusvaldkonnast, suurusest, käibekaotusest, riigile tasutud tööjõumaksudest ja vajadustest kriisiperiood üle elada.

Turismiteenuse pakkujatele ning giididele on määratud eraldi toetussumma 3000 või 5000 eurot sõltuvalt ettevõtte käibest, samuti saavad rahvusvahelise liiniveo korraldajad taotleda toetust ettevõtja kohta kuni 200 000 eurot. 

Taotlemine avaneb sihtgruppidele eri aegadel, et hajutada koormust IT-süsteemidele. 

Reisiettevõtjatele, turismiatraktsioonidele, konverentsi korraldajatele ja rahvusvaheliste liinivedude korraldajatele avaneb taotlemine 27. novembri hommikul. 

Turismiteenuse pakkujatele ja giididele ning majutusettevõtjatele avaneb taotlemine 30. novembri hommikul. Nende taotlused vaadatakse läbi esitamise järjekorras ja taotluste vastuvõtt lõpetatakse, kui toetuse eelarve on ammendunud. 

Teiste sihtgruppide puhul on taotlemine vooruline, mis tähendab, et taotlused tuleb esitada etteantud aja sees ja kui eelarve ületatakse, läheb see kõigi nõuetele vastavate taotlejate vahel proportsionaalselt jagamisele. 

Taotlemine jääb reisiettevõtjatele ja rahvusvaheliste liinivedude korraldajatele avatuks 4. detsembrini; majutusettevõtjatele, turismiatraktsioonidele ja konverentsikorraldajatele kuni 7. detsembrini ning turismiteenuse pakkujatele kuni 8. detsembri pärastlõunani või kuni toetuseelarvet jätkub.

Turismisektori toetamise 25 miljoni euroga ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamise 10 miljoni euroga, sealhulgas toetuste määrused ja tingimused, otsustas valitsus kevadel.

Nii turismi kui ka väikeettevõtjate kriisitoetus on tagastamatu abi, taotlemiseks ühekordselt ning nende peamiseks tingimuseks on ettevõtte raskuste selgelt tuvastatav seos kriisiga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255