Keskkonna-, looduskaitse- ja kliimaprojekte toetatakse ligikaudu 450 miljoni euroga
Alates 2. aprillist on avatud LIFE programmi 2020. aasta taotlusvoor, et sel aastal jagada keskkonna-, looduskaitse- ja kliimaprojektidele ligikaudu 450 miljonit eurot. LIFE programm on Euroopa Liidu otseselt keskkonnale suunatud rahastamisvahend, millega toetatakse keskkonnapoliitika arengut ja elluviimist alates 1992. aastast.
Looduskaitseprojektid peaks keskenduma nii parimatele praktikatele kui uutele ja innovaatilistele meetoditele.Foto: Pixabay
Keskkonnaministeeriumi eelarve- ja strateegiaosakonna projektijuhi Triin Kommeri sõnul toetatakse LIFE programmist innovaatilisi piloot- ja katseprojekte.
Ootame keskkonna- ja kliimaprojekte, mille eesmärk on katsetada või edasi arendada keskkonnahoiule kaasaaitavaid tehnoloogiaid, tehnikaid ja meetodeid. Looduskaitseprojektid peaks keskenduma nii parimatele praktikatele kui uutele ja innovaatilistele meetoditele, mis aitavad parandada kaitsealuste ja ohustatud liikide kaitsestaatust või elupaiga seisundit. Samuti võib taotleda raha inimeste teadlikkuse suurendamiseks keskkonnaprobleemidest ja ohtudest,“ selgitas Kommer.
Kõik projektid peavad panustama Euroopa Liidu direktiivi või strateegia elluviimisse. Eelistatakse suurema mõjuga projekte, mis oleksid innovatiivsed ja ambitsioonikad. Samas peavad tegevused ja oodatavad tulemused olema realistlikud ja kõik tegevused, sh eelarve olema põhjendatud ja detailselt lahti kirjutatud. Soovitatav on projekti elluviimiseks vajalikud keskkonnaload, maakasutuse või tehnika kasutamise õigused, kokkulepped partnerite vahel jms korraldada juba enne taotluse esitamist.
Varasemalt on LIFE programmist Eestis toetatud projekte elustiku kaitseks Emajõe vanajõgedes Alam-Pedja Natura 2000 kaitsealal, põlevkivituha rakendamise võimaluste uurimiseks tee-ehituses, must-toonekure ja konnakotkaste kaitse korraldamiseks ning Natura 2000 alade võrgustiku propageerimiseks,“ toob näiteid KIKi LIFE projektijuht Gady Künnapuu. „25 aasta jooksul on programmist toetust saanud 34 Eesti projekti ühtekokku 21 miljonit eurot. Lisaks on Eesti asutused osalenud partnerina 22 projektis,“ sõnab Künnapuu, lisades, et kuigi Eestist on esitatud varasemalt vähe taotlusi, on need enamasti olnud hästi ette valmistatud ning eelmisel rahastusperioodil finantseeriti koguni 42% Eestist esitatud taotlustest.
Taotleda võivad kõik Euroopa Liidus registreeritud juriidilised isikud ehk MTÜ-d, äriühingud, ülikoolid ja avalik-õiguslikud asutused. Füüsilisest isikust ettevõtjad toetust taotleda ei saa. Tegemist on otsetoetusega, mida vahendab Väikeste ja Keskmise Suurusega Ettevõtjate Rakendusamet (EASME) ning taotlemine käib läbi e-taotluse süsteemi e-proposal.
Taotluste esitamise tähtajad 2020. aastal:
Keskkond ja ressursitõhusus (eeltaotlus 14. juuli 2020)
Loodus ja bioloogiline mitmekesisus (eeltaotlus 16. juuli 2020)
Kliimaprojektid (täistaotlus 6. oktoober 2020)
Keskkonnaalane juhtimine ja teave (eeltaotlus 16. juuli 2020)
Integreeritud projektid (eeltaotlus 6. oktoober 2020)
Küsimuste korral võib pöörduda Keskkonnaministeeriumis ja KIKis töötavate programmi LIFE kontaktisikute poole, kes on valmis taotlejaid nõustama ning soovitusi andma.
Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
MRPeasy on lihtsasti kasutatav ERP/MRP tarkvara väiketootjatele ja hulgikauplejatele (10-200 töötajat). Müük, ostud, ladu, tootmine, raamatupidamine – kõik ühes kohas!
Lahendab kompleksselt juhtimise arvestuse ja operatiivse arvestuse ülesanded, analüüsi- ning planeerimisülesanded, automatiseerib kaubandus-, finants- ja laooperatsioone.
ERP programmi Monitor tootmisettevõtetele. Monitor sobib kõige rohkem ettevõtetele, kes vajavad täielikku ERP süsteemi, mis sisaldab kõiki tööstusettevõttele vajalikke mooduleid.
TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba üle 20 aasta, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1500. Tarkvara on mõeldud igasuguses suuruses ettevõtetele.
KMD INF ja firmaautode käibemaks majandustarkvaras TAAVI Finants. Taavi Tarkvara on alati kaasas käinud pidevalt muutuva seadusandlusega ning viinud oma programmidesse sisse kõik muudatused.
Taavi Tarkvara on käinud kaasas kõigi viimaste aastate uuendustega palgaarvestuses ja suudab automaatselt hallata kogu töötasude arvestamise keerulist valdkonda.
Suno365 on mugav teenus, mis on kiirelt kasutusele võetav, alati ajakohane ning kergelt ühenduv ka kolmandate osapoolte lahendusega. Hea valik nii tänasesse päeva, kui tulevikku.
Excellent pakub spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud Books 8 ja Standard ERP pilvepõhiseid äritarkvara lahendusi, mis pärinevad HansaWorldi tooteperekonnast ja pakuvad sobiva lahenduse nii raamatupidamiseks kui ka müügi- ja laohalduseks.
NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi.
Juba 25 aastat Eesti turul tegutsenud Unifiedpost (varem Fitek) pakub e-arve ja makseteenuseid nii väikestele kui suurtele ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.