28.02.2019 Neljapäev

Koolitustoetus tööandjatele

Eesti Töötukassa annab teada, et tööandjad saavad taotleda koolitustoetust oma töötajatele.

Tööandjad on enamasti huvitatud töötajate koolitamisest.
Tööandjad on enamasti huvitatud töötajate koolitamisest. Foto: Pixabay

Tööandjad saavad taotleda töötukassast koolitustoetust:

  • uute töötajate värbamiseks,
  • töötajate koolitamiseks muutuste olukorras,
  • enne tööleasumist vähemalt 12 kuud järjest töötuna arvel olnud töötaja koolitamiseks ühe aasta jooksul alates tööle asumisest,
  • töötajate eesti keele oskuse arendamiseks.

Koolitustoetust võib taotleda eraõiguslik juriidiline isik, füüsilisest isikust ettevõtja tööandjana ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus.

Töötaja väljaõppeks kavandatavate koolituste kogumaht peab olema vähemalt 80 akadeemilist tundi ja kestus kuni üks aasta. Koolitustoetuse allkirjastatud avaldus tuleb esitada enne koolituse algust. Avaldus tuleb esitada iga koolituse kohta eraldi. Avalduse allkirjastaja peab olema juhatuse liige või volitatud isik. Kui allkirjastajaks on volitatud isik, tuleb avaldusele lisada volikiri (ei pea olema notariaalne).

Tööandja saab töötajate koolitamiseks valida täiskasvanute koolituse seadusele vastava täienduskoolituse või kui koolitusturul sobivat koolitust ei pakuta, tellida ise sobiva õppekavaga koolituse. Koolituse õppekava peab vastama täienduskoolituse standardile ning koolituse lõpus peavad osalejad saama tunnistuse või tõendi koolituse läbimise kohta. Koolitustoetuse maksmise otsuse teeb avalduse alusel koolitustoetuse hindamiskomisjon.

Koolitustoetusega hüvitatakse tööandjale

  • koolituskulu,
  • koolitusel osalemisega seotud sõidukulu ning
  • palgakulu tunnitöötasu alammääras aja eest, mil töötaja osales koolitusel.

Kulude kogusummast hüvitab Töötukassa üldjuhul kuni 50%, kuid mitte rohkem kui 1250 eurot töötaja kohta. Üle 50-aastaste, erialase hariduseta, ebapiisava eesti keele oskusega või terviseprobleemidega töötajate koolitamise kulud hüvitatakse kuni 80% ulatuses, kuid mitte rohkem kui 2000 eurot töötaja kohta. Koolitustoetus on vähese tähtsusega abi (VTA). Kui VTA ülemmäär on täitunud, siis makstakse koolitustoetust riigiabi grupierandina.

Vähese tähtsusega abi kohta leiab rohkem infot Rahandusministeeriumi kodulehelt.

Koolitustoetuse teenust osutatakse Vabariigi Valitsuse määruse Tööhõiveprogramm 2017–2020 alusel.

Koolitustoetuse taotlemisel nõustab teid tööandjate konsultant, kelle kontaktid leiate siit.

Koolitustoetuse avalduse ning kuluaruande saate esitada e-töötukassas, posti või e-postiga (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) või töötukassa esindustes kohapeal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255