Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused. Taotletav summa ühe eluruumi kohta on kuni 6000 eurot.
Päästeameti ennetustöö osakonna nõuniku Pilleriin Kurg ütles, et vajadus kodude tuleohutuse parandamise järele on suur. „Enamasti on probleeme küttesüsteemidega, aga ka elektrisüsteemidega. Iga tuleohutumaks saanud kodu aitab ära hoida võimalikku tuleõnnetust,“ lausus Kurg.
Tuleohutus abivajavates kodudes
Möödunud aastal korda tehtud kodudes vajasid enamasti hooldust, parandamist või uuega asendamist küttesüsteemid, sealhulgas pliidid, ahjud ja korstnad. Kokku tehti korda 184 kodu küttesüsteemid, 66 kodus elektrisüsteemid ja 42 kodus vajasid parandamist või uue ehitamist nii kütte- kui ka elektrisüsteem. Paigaldati üks pliidivalvur ja 9 gaasiboilerit. Kodusid tehti tuleohutumaks enam kui 1,3 miljoni euro eest.
2018. aastal alguse saanud päästeameti ja kohalike omavalitsuste projekti „Kodud tuleohutuks“ eesmärk on tagada tuleohutus kodudes, mille elanikud toimetulekuraskuste tõttu ennast ise aidata ei saa – ennekõike lasterikkad pered, üksi elavad eakad ja puuetega inimesed.
Toetust vajavad kodud selgitatakse välja päästeameti ja omavalitsuste koostöös – päästjad hindavad kodunõustamise käigus kodu tuleohutust, samal ajal kui omavalitsus hindab elanike abivajadust. Praeguseks on projektist saanud abi 2726 kodu üle kogu Eesti.
Kodu tuleohutusalase nõustamise saab tasuta tellida ohutusportaalist https://ohutusportaal.paasteamet.ee/ või riigiinfotelefonil 1247.