Toetusmeede on osa pikaajalisest tegevusest kliimaeesmärkide täitmisel, et toetada omavalitsusi taastuvenergia kasutuselevõtul ja aidata kaasa hoonete ülalpidamiskulude vähendamisele, teatas rahandusministeerium.
Toetust saab taotleda nende hoonete korda tegemiseks, mida kasutatakse osaliselt või tervikuna kohaliku omavalitsuse korraldatavate teenuste osutamiseks. Need on koolid, lasteaiad, hooldekodud ja muud sellised. Oodatud on projektid, mille käigus jääb rekonstrueeritav hoone pikaajalisse kasutusse ja kus osutatavate teenuste järele on teeninduspiirkonnas jätkuv nõudlus ka aastate pärast.
Omavalitsus saab toetust küsida 540 000 kuni 945 000 eurot projekti kohta. Lisaks toetusele on vajalik ka omafinantseering. Toetuse määr sõltub omavalitsuse põhitegevuse tulust ühe elaniku kohta, mis on vahemikus 40 kuni 70 protsenti toetatavate tegevuste kuludest.
Taotluste esitamise tähtaeg on esmaspäeval kell 16.
Omavalitsushoonete energiatõhusaks rekonstrueerimise vooru maht on 15 miljonit eurot, millest on üle riigi hinnanguliselt võimalik toetada 25 projekti. Taotlusvooru finantsallikas on kasvuhoonegaaside kvoodikauplemisel laekunud tulu, meedet koordineerib rahandusministeerium. Taotlusi menetleb, väljamakseid teeb ning projektide üle järelevalvet teostab Riigi Tugiteenuste Keskus.
Toetuse eesmärk on avaliku sektori hoonete energiatõhususe parandamine, kasvuhoonegaaside heite vähendamine, hoonesse tarnitud energia ja hoone ülalpidamiskulude vähendamine, hoonete sisekliima nõuetega vastavusse viimine ning taastuvenergia kasutuse edendamine. Toetust saavad taotleda omavalitsused, nendest sõltuvad üksused või mitme omavalitsuse valitsusala asutused.