08.12.2020 Teisipäev

Tööandjad saavad uuest aastast toetust töötajate digioskuste arendamiseks

Aina suureneva digitaliseerumise tõttu on tänapäeval raske leida töökohta, kus digilahendusi veel aktiivselt ei kasutata. Kui tööandja märkab, et tema töötajad on digimaailmas hätta jäänud, saab ta uuest aastast alates taotleda töötukassast koolitustoetust oma töötajate informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alaste oskuste arendamiseks.

 Tööandjale hüvitatakse järgmisest aastast kuni 80% koolitusega seotud kuludest, ent mitte üle 2500 euro ühe töötaja kohta.
Tööandjale hüvitatakse järgmisest aastast kuni 80% koolitusega seotud kuludest, ent mitte üle 2500 euro ühe töötaja kohta. Foto: unsplash

Kriisiaeg on digipädevuse päevakorda tõstnud

Töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonna juhataja Karin Andre sõnul on eestlaste IKT-oskuste taset üldistada keeruline. Sellegipoolest on umbes 51 000 tööotsija tagasiside põhjal selge, et poolel on digioskused kesktasemel, 31% algtasemel, 6% puudulikud ning 2% eksperdi tasemel.

«Madalama digioskuste tasemega inimesed sageli ei näegi vajadust midagi juurde õppida, kuna senine kokkupuude digilahendustega on olnud napp või siis hinnatakse oma oskusi igapäevaeluga toimetulekuks piisavaks,» tutvustab Andre.

Eriolukorraga seotud piirangud näitasid aga, et väheste digioskustega jäädakse hätta ning seoses IT-sektori populaarsemaks muutumisega on tööotsijate seas huvi IT-oskuste omandamise vastu suurenenud.

Koroonakriis on kiirendanud automatiseerimist ning digitaliseerimise kasutuselevõttu. Kaugtöö on uus normaalsus, mispärast ongi uute digioskuste õppimine kasulik.

Enda IKT-oskuste täiendamine või värskendamine keerulisel ajal on mõistlik investeering tulevikku,

lisab Andre.

Eluvaldkondi on erinevaid, ent mõni põhijoon ühendab kõiki

Paljud ettevõtjad seisavad silmitsi küsimusega, milliseid konkreetseid IKT-valdkondi tuleks ikkagi arendada. Andre sõnul võib uuringule tuginedes välja tuua näiteks meeskonnatöö korraldamiseks sobivate veebikeskkondade ja seonduvate teenuste valimise ja kasutamise.

Tähtsad on ka turvaline suhtlemine, sotsiaalmeedia kasutamine, koostöö digikeskkonnas ning teadmised andmeanalüüsi kontseptsioonidest ja põhimõtetest.

Töötajate koolitusele suunamiseks soovitab töötukassa enne koolituste algust ühendust võtta oma tööandjate konsultandiga. Tööandjale hüvitatakse järgmisest aastast kuni 80% koolitusega seotud kuludest, ent mitte üle 2500 euro ühe töötaja kohta.

Kui koolitusturul sobivat koolitust parasjagu ei pakuta, tasub tööandjal ise koolitusfirmalt tellida sobiva õppekavaga koolitus.
Tingimustega saab iseseisvalt tutvuda samuti kodulehel ja taotlust toetuse saamiseks saab esitada e-töötukassas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255