"Ma tahan sellisest käitumisest Ametiühingute Keskliidu juhi Peep Petersoniga ka rääkida - et aeg oleks tsiviliseerituks muutuda ja et ametiühingud saaksid aru, et osapooltel on vaja iga päev suhelda, mitte ainult siis, kui tuleb lepingut sõlmida," ütles riiklik lepitaja Henn Pärn intervjuus Eesti Päevalehele. "Võidurelvastumine ei ole kellelegi edu toonud, ka töösuhetes."
Pärnu sõnul algasid Tallinki töötajate palgaläbirääkimised ametiühingu poolt peale seda, kui Põhjamaade lipu all sisenes Eesti turule teine laev, mis pakub 30 protsenti kõrgemat palka, ja pani paika uue standardi.
"Samas ütleb Tallink, et neil tööjõupuudust ei ole, sest nad maksavad teatud protsendi kõrgemat palka kui nii-öelda maismaal," märkis lepitaja. "Need on tegelikult väga julged inimesed, kes streigiga kaasa lähevad, pigem on paljud nii-öelda tööusku."Teisipäevakseks kohtumiseks soovitas Pärn pooltel enne tema juurde tulemist ära leppida, et keegi ei hakkaks seal musta pesu pesema."Streik on tegelikult iganenud väljund, kuidas oma meelsust näidata, see on manufaktuuriaegne nähtus," sõnas Pärn.
"Sellepärast rõhub ka rahvusvaheline tööorganisatsioon pidevalt läbirääkimis- ja osalemiskultuuri tõstmisele, mitte streikimisele. Meil aga millegipärast eelistatakse ähvardusi ja streiki," rääkis Pärn. "Ja uue kollektiivlepingu seadusega me keskendume jällegi streigile ega juhi inimesi uue käitumismalli poole."
Streigi kaudu saadav palgatõus genereerib Pärna hinnangul ka inflatsiooni, mille all kannatavad need töötajad nendel ametikohtadel, kel pole võimet streikida ja palganõudmisi esitada.