"Jaepangandusest väljumise ja äri ümberpositsioneerimisega seonduvalt oleme 2015. aastal sulgenud kuus esindust ja panga töötajate arv on vähenenud 80 töötaja võrra. Samas kõiki töötajad ei koondatud, vaid toimus ka tööjõu loomulikku liikumist, mille arvelt panga töötajaskond vähenes," ütles Danske Eesti filiaali personaliarenduse osakonna juhataja Külli Meier BNS-ile. Pärast töötajate lahkumist töötab Danskes 400 töötajat.
Meier lisas, et pank on pakkunud koondatud töötajatele outplacement programmi, mis toetab inimest karjääri- ja elumuutuste teel ja karjäärinõustamise teenust, mis on paljudel aidanud leida uue sobiva töö.
Danske Eesti filiaali kommunikatsioonijut Tõnu Talinurm rääkis BNS-ile, et kuigi pank liigub jaepanganduse segmendist välja järk-järgult, peaks suurem osa töötajate koondamisi praeguseks tehtud olema. "Praegu ei ole näha, et töötajate koondamine järgmisel aastal jätkuks. Töötajate arv muutub ka vastavalt töö profiilidele ja sisemisele töökorraldusele – mõnes üksuses väheneb, samas kui teises üksuses suureneb." ütles Talinurm.
Talinurme sõnul jätkab Danske Eesti 2016. aastal ümberpositsioneerumise strateegiat, keskendudes edaspidi äri- ja privaatpanganduse klientidele ning Danske Bank Groupi üleselt IT-teenuse pakkumisele.
Küsimusele kas panga Eesti filiaal kavatseb sarnaselt Soomega hakata tulevikus maksustama klientide pangaautomaadist sularaha väljavõtmist, vastas Talinurm, et selliseid muudatusi ei ole pank praegu planeerinud. "Soomes tehtavad otsused ja avaldatud uudised on sealsete Soome Danske Banki klientide jaoks."
Danske Bank teenis 2014. aastal Eestis puhaskasumit 22,7 miljonit eurot, 2013. aastal oli kasum 47,3 miljonit eurot.