Lõpetanute keskmise töise tulu põhjal koostatud õppesuundade pingerida on võrreldes eelnenud aastaga jäänud 2013. aastal suures osas samaks. Kutsekeskhariduses on endiselt kõige edukamad tehnikaalade, arvutiteaduste ja põllumajandusega seotud erialad. Kui 2012. aastal olid kutsekeskhariduses suurima keskmise töise kuusissetulekuga arvutiteaduste lõpetanud, siis 2013. aastal olid selleks tehnikaga seotud erialade omandanud.
Kutsekeskhariduse lõpetanute töine tulu suurenes ka õppeasutuste arvestuses. Edukate kutseõppeasutustena lisandusid 2013. aastal kümne parima sekka Tallinna Balletikool ja Luua Metsanduskool. Nende kahe kooli lõpetanute töine sissetulek on 2013. aastal võrreldes 2012. aastaga ka kõige enam kasvanud. Luua Metsanduskool oli maakoolide hulgas üks edukamaid ka 2012. aastal.
Keskhariduse järgset kutseõpet vaadates on nii 2012. kui ka 2013. aastal edukaimad Eesti Mereakadeemia, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ja Sisekaitseakadeemia lõpetanud. Viimase kahe õppeasutuse lõpetanute seas oli 2013. aastal ka kõige suurem nende osatähtsus, kes töötasid.
Ka bakalaureuseõppe lõpetanute keskmine töine sissetulek on 2013. aastal sarnaselt kutsehariduse lõpetanutega suurenenud. Erinevus võrreldes 2012. aastaga jääb üldiselt 50 ja 100 euro vahele. Kõige vähem on aastaga muutunud Estonian Business Schooli lõpetanute keskmine töine tulu, kuid kool on kõrgharidust andvate õppeasutuste hulgas endiselt üks edukamaid.
Magistrikraadi omandanutest olid 2013. aastal suurima töise sissetulekuga Eesti Mereakadeemia, Estonian Business Schooli, Sisekaitseakadeemia ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lõpetanud. Mereakadeemia lõpetanute keskmine töine kuusissetulek on 2013. aastal varasema aastaga võrreldes kasvanud lausa enam kui 500 euro võrra. Kõrghariduse edukaimad õppesuunad on arvutiteadused, transporditeenused ja õigusteadused.
Detailsemad andmed leiab statistika andmebaasist.
Kaia Kabanen,
analüütik,
Statistikaamet