"Kuigi noorte soovist liikuda on korduvalt räägitud, siis niivõrd suurt põlvkondade vahelist erinevust oli raske ette ennustada. Näib, et nii tööandjatel, poliitikutel kui ka personalispetsialistidel saab väga keeruline olema ette aimata järgmiste põlvkondade vajadusi Eesti tööturul," märkis CV Keskus.
Värskest uuringust selgus, et 18-29-aastased tööotsijad, keda peetakse Y-põlvkonna esindajateks, püsivad ühel ametikohal alla kahe aasta. X-põlvkond ehk 30-51-aastased tööotsijad töötavad ühel ametikohal aga koguni 3,6 korda kauem ehk pea kuus aastat. Ühtlasi selgus uuringust, et mehed on tööandjale lojaalsemad – noormehed püsivad neidudest ühel ametikohal koguni 12 protsenti kauem ehk 20,5 kuud.
„Noored soovivad liikuvamat tööd, taluvad vähem rutiini ning on tööd vahetades märksa riskialtimad. Kui miski ettevõttes ei meeldi, on lahkumine üsna kiire,“ kommenteeris uuringut CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt.
Võrreldes Leedu noortega on Eesti noorema põlvkonna keskmine tööstaaž aga mõnevõrra pikem - nimelt püsivad Leedu 18–29-aastased töötajad keskmiselt ametikohal 17,1 kuud.
Uuring viidi läbi 16 717 Eesti tööotsija tööstaaži analüüsimisel.