24.08.2011 Kolmapäev

Pensionilisa korduvtaotlemisel ei pea enam avaldust esitama

Määruse eelnõuga muudetakse linnavolikogu poolt 2005. aastal kehtestatud sotsiaaltoetuste määramise korda .

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul tulenes pensionilisa korduvtaotlemise nõude sisseviimine suuresti avalikkuse, sh. meedia survest, kes väitsid, et sellist toetust kõik pealinna eakad ei vaja. „Seepärast viisime aastast 2010 sisse pensionilisa korduvtaotlemisel avalduse esitamise nõude, et inimesed kinnitaksid, et nad kindlalt soovivad seda toetust saada,“ märkis Martinson. „Nagu kogemus näitas, siis avalduse esitanud inimeste arv võrreldes eelnevate aastatega ei vähenenud ning järelikult meie eakatele oli ja on see toetus väga oluline.“

Alates järgmisest aastast peab avalduse esitama ainult toetuse esmasel taotlemisel või juhul, kui pensionilisa saamises on tekkinud aastane või suurem vahe. Näiteks juhul, kui pensionär on toetust saanud mitu aastat, aga 2011. aastal jättis avalduse esitamata, peab ta toetuse saamiseks esitama järgmisel aastal avalduse. Antud olukord võib tekkida ka näiteks siis, kui pensionär ei ole rahvastikuregistri andmetel ajutiselt Tallinna linna elanik.

Ühtlasi täpsustakse määruse muudatusega, et pensionilisa saab taotleda riiklikku pensionikindlustuse seaduse alusel vanadus- või töövõimetuspensioni saaja ning täisealine rahva- või toitjakaotuspensioni saaja.

Ka tunnistatakse kehtetuks lastele, puuetega inimestele ja eakatele makstava toetuse teatripiletite maksumuse osaliseks hüvitamiseks. Eelnimetatud toetuse maksmiseks ettenähtud vahendeid ei olnud Tallinna linna 2010. ja ei ole ka 2011. aasta eelarves ja seda toetust ei maksta teist aastat. Vahendid ei ole kavandatud ka linna 2012. aasta eelarve eelnõusse.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255