Koolitused toimuvad Valgamaa, Põlvamaa, Lääne-Virumaa, Pärnumaa, Harjumaa ja Võrumaa tööandjatele ning programm on koostatud vastavalt piirkonna eripärale ja vajadustele. Esimene koolituspäev toimub juba 27. oktoobril Valga kultuuri- ja huvikeskuses.
„Ajal, mil töökätest on suur puudus, on erivajadustega inimese värbamine ja tema töötamise toetamine igati kasulik nii tööandjale, inimesele endale kui ühiskonnale tervikuna. Paljud tööandjad on juba praegu palganud vähenenud töövõimega inimesi. Pakutav koolitus valmistab tööandjat paremini ette erivajadustega inimeste värbamiseks ja vähendab kolleegide hirme, mis on meie kogemuse kohaselt sageli tingitud teadmatusest," ütles töötukassa tööandjate teenuste peaspetsialist Külliki Bode pressiteate vahendusel.
Koolituspäeval räägitakse, kes on erivajadusega inimene, milline on erivajadusi arvestav töökeskkond ja millist abi saab tööandja töötukassast. Koolitusel osalejad saavad proovida, mis tunne on olla ratastoolis, kuidas suhelda kurdina, liikuda pimedana, juhendada intellektipuudega või psüühikahäirega inimest.
Varem sarnasel koolitusel osalenud AS Kaubamaja arendusspetsialisti Jana Haugase sõnul oli koolitus väga praktiline ja avardas osalejate silmaringi. „Meile meeldis, et koolitajateks olid erivajadusega või selle teemaga igapäevatöös kokku puutunud inimesed, kes rääkisid väga eluliselt ning kõik meie küsimused said vastused," ütles ta.
Töötukassa koolitust aitavad läbi viia liikumispuudega inimeste liidu, vaimupuudega inimeste tugiliidu ja teiste erivajadustega inimestega tegelevate organisatsioonide spetsialistd ja kogemusnõustajad.