1. Teenuste osutamine on lubatud üksnes kaugnõustamise või -õppe vormis või individuaalnõustamise või -õppena, välja arvatud tööalase rehabilitatsiooni ja kaitstud töö teenuse osutamine.
1.1 Ida-Virumaal on teenuste osutamine lubatud üksnes kaugnõustamise või -õppe vormis, välja arvatud tööalase rehabilitatsiooni ja kaitstud töö teenuse osutamine.
1.2 Tööalase rehabilitatsiooni ja kaitstud töö teenuse osutamisel kõikjal Eestis võib silmast-silma kohtumisel grupis olla kuni kümme osalejat ja juhendaja. Teenuse läbiviija peab tagama, et omavahel ei puutu kokku erinevad grupid.
2. Teenuse osutamise ajal peab teenuseosutaja tagama kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise.
3. Kui teenust ei ole võimalik kaugnõustamise või -õppe vormis läbi viia, peatatakse teenuse osutamine kuni piirangute ära langemiseni. Hankelepingu perioodi pikendatakse peatatud aja võrra.
4. Teenuse osutaja tagab, et koolitaja/juhendaja/nõustaja ei osuta teenust haigena. Kui teenusel osalejal on haigusnähud, palub teenuse osutaja haigusnähtudega kliendil lahkuda teenuselt ja pöörduda perearsti poole.
4.1 Teenuse osutaja teavitab töötukassa kontaktisikut teenust osutanud koolitaja/juhendaja/nõustaja või teenusel osaleja COVID-19 haigestumisest (test oli positiivne), mis juhul:
- võimalusel jätkatakse teenuse osutamist kaugnõustamise või -õppe vormis;
- kui teenust ei ole võimalik kaugnõustamise või -õppe vormis läbi viia, peatatakse teenuse osutamine Terviseameti määratud tähtajani;
- teenuse osutaja koostöös Terviseametiga informeerib teenusel osalejat/osalejaid kokkupuutest nakatunud inimesega.
5. Paikvaatlusi viiakse läbi pettuse või teenuse mittevastavuse kahtluse või kaebuse korral ning uute hankelepingu partnerite (ei ole viimase aasta jooksul teenuseid osutanud) puhul.
Töötukassa palub abi ja mõistvat suhtumist, et vähendada viiruse tõttu tekkivaid ohte inimestele.