25.10.2021 Esmaspäev

Info teenuseosutajatele seoses tööturuteenuste korraldamisega alates 25.10.2021

Vabariigi Valitsus kehtestas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks täiendavad piirangud, mis hakkavad kehtima alates 25.10.2021.

Täidetud peab olema hajutatuse tagamine ning desinfitseerimisvahendite olemasolu.
Täidetud peab olema hajutatuse tagamine ning desinfitseerimisvahendite olemasolu. Foto: pixabay

Teenuste osutamine on siseruumis lubatud järgmistel tingimustel:

  • Täidetud on hajutatuse nõue ning tagatud on desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine Terviseameti juhiste kohaselt.
  • Osalejate nakkusohutus on tõendatud COVID-19 tõendiga vaktsineerituse või läbipõdemise kohta.
  • Nakkusohutust ei pea tõendama:
    - alla 18-aastane isik;
    - isik, kelle vaktsineerimine ei ole arsti otsusel võimalik tema tervislikku seisundit  arvestades, kui ta esitab enne tegevuses osalemist sellekohase tõendi.
  • Nakkusohutuse tõendamise nõuet ei kohaldata vähenenud töövõimega inimeste teenuste (tööalane rehabilitatsioon, kogemusnõustamine ja kaitstud töö I etapp) ning nõustamisteenuste (psühholoogiline, võla- ja sõltuvusnõustamine) osutamisel.
  • Nakkusohutuse tõendamise nõuet ei kohaldata täienduskoolitusele ja sellega seotud eksamile, mis on vajalikud kvalifikatsiooni omandamist tõendava tähtajalise tunnistuse pikendamiseks. Nimetatud teenustel osalejad peavad sisetingimustes kandma kaitsemaski, välja arvatud, kui see ei ole tervislikel või muudel olulistel põhjustel (sh tegevuse iseloomu arvestades) mõistlik või osaleja tõendab omal soovil nakkusohutust COVID-19 tõendiga vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Lisaks ei pea kaitsemaski kandma teenuse osutamist toetav viipekeeletõlk.
  • Teenuse osutamise ajal peab teenuseosutaja tagama kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise, sealhulgas kontrollima, kus kohane, osalejate nakkusohutust, tõendi ehtsust ja kehtivust (kontroll.digilugu.ee) ning põhjendatud kahtluse korral tuvastama tõendi esitaja isikusamasuse.
  • Koolitaja/juhendaja/nõustaja peab järgima enda tööandja töökeskkonna riskianalüüsis ette nähtud riskide maandamise meetmeid teenuse toimumise kohas. Osaleja(tel) ja koolitajal/juhendajal/nõustajal on sõltumata nakkusohutuse kontrollimisest soovitav kanda kaitsemaski olukordades, kus teenusel osaleb palju inimesi ning turvalise distantsi hoidmine ei ole võimalik.
  • Kui teenust ei ole võimalik esitatud nõuete kohaselt läbi viia või teenuse osutamist ümber korraldada, peatatakse teenuse osutamine kuni piirangute lõpuni. Hankelepingu perioodi pikendatakse vajadusel peatatud aja võrra.  Kui tööturukoolituse tegelik lõpp on hilisem kui 12 kuud koolituse algusest, võib pikendada koolituse perioodi peatatud aja võrra. Kokkuleppel töötukassaga võib koolituse perioodi pikendada peatamise perioodist pikemalt. Kui muu teenuse tingimustes on teenuse osutamiseks kindlaksmääratud periood (nt ettevõtluse toetamise teenus), võib teenuse osutamise lõpptähtaega pikendada põhjendatud juhul piirangute aja võrra.
  • Teenuse osutaja tagab, et koolitaja/juhendaja/nõustaja ei osuta teenust haigena. Kui teenusel osalejal on haigusnähud, palub teenuse osutaja haigusnähtudega kliendil lahkuda teenuselt ja pöörduda perearsti poole.

Töötukassa palub mõistvat suhtumist, sest praegu on kõige tähtsam vähendada viiruse tõttu tekkivaid ohte inimestele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255