Järgnevalt mõned soovitused Swedbanki majandusblogist Kukkur.
1. Planeeri
Enne poodi suundumist koosta eelarve ja nimekiri kõigist, kellele soovid kingi teha ning mis see olla võiks. Kui kink leitud, tõmba see inimene nimekirjast maha. Nii väldid olukorda, kus oled kellelegi mitu kinki ostnud või kellegi üldse ära unustanud.
Mida varem ja läbimõeldumalt jõuludeks valmistuda, seda rohkem on võimalik ka säästa ja emotsioonioste vältida. Kõige parem oleks jõuluperioodil üldse mitte poodi sattuda, sest seal võid kiirelt emotsiooniostu ohvriks langeda.
2. Lahenda kingijagamine innovaatiliselt
Möödas on ajad, kui kuuse all pidi tingimata laiutama hiiglaslik kingikuhi. Pigem lahendage kingijagamine leidlikult.
Väga populaarseks on osutunud loosipakid, kus iga pereliige peab tegema ühe kingituse. Eelnevalt pannakse paika ka kingituse summa. Ühe hea võimalusena tuuakse Facebooki Kogumispäeviku grupis välja ka mäng, kus kõik pereliikmed panevad oma kingisoovi purki ja igaüks tõmbab sealt ühe sedeli. Nii välditakse olukorda, kus kingituseks saadakse mittevajalik asi.
3. Kingi omatehtud asju
Kõige parem kingitus on ikka ise tehtud. Näiteks vilditud jõuluehe. Selle saab igal aastal kuusele riputada. Kingitakse ka isetehtud küünlaid, komme, mütse, salle, kindaid. Uskuge – need valmistavad kingisaajale rohkem rõõmu, kui me arvatagi oskame!
Hea võimalus on asjade asemel kinkida emotsioone. Näiteks võib kogu perega ühiselt Eesti Rahva Muuseumi külastada. Nii veedetakse ühiselt kvaliteetaega ja luuakse ilusaid mälestusi. Ja miks mitte üldse kingitustest loobuda ja teha kogu perekonna nimel annetus mõnele heategevusorganisatsioonile.
4. Kogu boonuspunkte
Jõululaua katmisel soovitatakse proovida üht väärt nippi – boonused ja preemiapunktid. Nimelt koguneb iga ostuga mitmes kaubanduskeskuse kontole ostuboonus.
Boonust tasub kogude terve aasta vältel ja nii saab jõululaua suuresti selle summa eest kaetud. Preemiapunkte kogud ka pangakaardiga makstes ning nende punktide eest saad hiljem tellida mitmesuguseid soodustusi ja kingitusi.
5. Osta kingitused e-poest
Ostes jõulukingid e-poest, maandad riske, sest kui lähedasele inimesele mingil põhjusel kingitus ei peaks sobima, on võimalik see 14 päeva jooksul tagastada. Lisaks saab veebis mugavalt kingituste hindu võrrelda ja soodsaima välja valida.
6. Vaata, kas krediitkaardiga kaasneb ostukindlustus
Kui ostad jõulukingid krediitkaardiga, siis tea, et ka kingitused on kaitstud ostukindlustusega. Ostukindlustus on lisatud nii Swedbanki uutele kui ka olemasolevatele püsimaksega, vaba tagasimaksega ja Gold vaba tagasimaksega krediitkaartidele.
Ostukindlustus kaitseb kestvuskaupu 180 päeva pärast krediitkaardiga tehtud ostu ja kehtib ostetud eseme ootamatu kahjustumise, hävimise, varguse või kadumise korral. See kehtib ka juhul, kui ostetud ese saab kahjustada kliendi enda süül.
7. Kingi edasi
Enne poodi suundumist vaata üle asjad, mille ise kunagi kingiks oled saanud, kuid mida sa kordagi kasutanud pole. Kui sa ise neid ei kasuta, siis miks mitte neid edasi kinkida. Need võivad kellegi väga õnnelikuks teha.
Ann Hiiemaa, Swedbanki majandusblogi Kukkur