Tulemusliku töö eest tänatakse 20 usaldusisikut, lisaks antakse teenetemärgid üle kuuele tublimale usaldusisikule. Kokku on ametiühingute keskliidu liikmeliitudes usaldusisikuid 733, nendest naisi 453, mehi 320, põhitööst vabastatud usaldusisikuid on 13.
Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on tarvis usaldusisikute vabatahtlikku tööd ettevõtetes senisest enam väärtustada. „Usaldusisiku roll on olla kohalikuks esindusisikuks töötajaskonna ja tööandja vahel, kellelt oodatakse häid läbirääkimisoskusi, aga ka tarkust ühiste eesmärkide saavutamisel,“ ütles Peep Peterson.
Ta lisas, et usaldusisikute sageli vastuolulisena näiva ameti tegelik missioon on nii töötajate õiguste kaitsmine kui tööandjale oluliseks koostööpartneriks olemine. „Usaldusisiku olemasolu ettevõttes on tänuväärne selle poolest, et usaldusisik toob konstruktiivselt esile töötajate ideed ja ettepanekud, aga ka mured. Ametiühingutest on seega kasu mõlemale poolele – nii töötajatele kui tööandjatele. Töötaja saab targemaks, haritumaks ning koostöö tulemusel kasvavad nii palgad kui tööandja tulu,“ rääkis Peep Peterson.
„Ootame jätkuvalt just osade tööandjate mõistmist, et usaldusisik on parimaks partneriks ettevõtte organisatsioonisiseste murede lahendamisel. Seaduse järgi on usaldusisikule ette nähtud vaba aega 4 tundi nädalas, mil peaks säilima keskmine palk. Kahjuks kõik tööandjad seda seadust veel ei täida,“ selgitas Peterson.
Usaldusisikupäeva peetakse traditsiooniliselt alati juunikuu teises pooles, kuna 16. juuni 1993.a. võttis riigikogu vastu töötajate usaldusisiku seaduse (RT I 1993, 40, 595). Käesolev Usaldusisikupäev on kolmeteistkümnes.