„Iseäranis pärast renoveerimist ollakse seda meelt, et kui maja on vinks-vonks, olgu korrastatud ka selle ümbrus,“ rääkis Jaadla. Tema sõnul pole sugugi nii, et iga jalatäis maad soovitakse tingimata autoparklaks muuta.
Pigem korraldatakse autode parkimine kaugemale ja luuakse omaette roheala, kuhu sõidukitel asja pole.
Tema sõnul on siin parimaks näiteks iga-aastase korteriühistute konkursi osalejad. „Sealt leiab imelisi aedu, lausa liigirohkeid parke, üheskoos loodud puhke- ja spordirajatisi. Inimesed hoolitsevad selle eest, et kodus oleks hea olla nii toas kui õues,“ kiidab Jaadla ning soovitab korteriühistutel ka tänavu oma maja konkursile esitada.
Juhise leiab EKÜLi kodulehelt: https://ekyl.ee/konkursid2023
„Mõni kortermaja leiab koguni tunnustamist üle-eestilisel kauni kodu konkursil ja selle üle on eriti hea meel. Siin on heaks näiteks kortermaja Õilme 5 Tallinna südalinnas ühes oma muinasjutulise aiaga, kus oma koha on leidnud nii pojengid, kurgid kui ka kartul ning omaette puhkealal saavad majaelanikud soojal suveõhtul aega veeta,“ tunnustas Jaadla.
Tema sõnul on paljud korteriühistud just majaümbruse korrastamisel saanud abi omavalitsuselt, näiteks Tallinna projektist „Hoovid korda!“ „Korteriühistute soovi rohelisemaks eluks võiks toetada kõik omavalitsused,“ leidis EKÜL juhatuse esimees.