06.12.2021 Esmaspäev

Liikluskindlustuse fond: avariipaigalt lahkumine toob kaasa probleemid

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) tegevjuhi Mart Jesse sõnul juhtub sageli, et parkimisõnnetuse põhjustaja lahkub sündmuskohalt, kuid satub hiljem silmitsi probleemidega.

Kõigist liikluskindlustuse juhtumitest moodustavadki parkimisõnnetused 39 protsenti, tagant otsasõidud 17 protsenti ja kokkupõrked ristmikul 14 protsenti.
Kõigist liikluskindlustuse juhtumitest moodustavadki parkimisõnnetused 39 protsenti, tagant otsasõidud 17 protsenti ja kokkupõrked ristmikul 14 protsenti. Foto: pixabay

„Väga tihti jääb õnnetus turvakaamera vaatevälja või leidub sündmuskohal tunnistajaid. Kui teist juhti ei ole autos ja pole võimalik teda ootama jääda, siis peaks juhtunust teavitama oma kindlustusseltsi ja helistama häirekeskuse numbril 112,“ ütles Jesse.

Õnnetus tuleb igal juhul kohapeal vormistada ja teha juhtumist fotod, sest vastasel juhul võib sündmuskohalt lahkumine tuua lisaks politsei trahvile kaasa ka kindlustusandja tagasinõude.

If kindlustuse tänavusuvine uuring näitas, et 20 protsenti parklaõnnetuse põhjustajatest põgeneb sündmuskohalt.

„Paljud inimesed ilmselt ei taju veel, miks peab õnnetuse registreerima. Parklaõnnetuse põhjustajal tuleb järgmisel aastal tasuda liikluskindlustuse eest paarkümmend eurot rohkem, põgenejal tuleb aga lisaks sellele tasuda kõik kahjud oma taskust. Koos politseitrahviga võib kogusumma ulatuda tuhandete eurodeni,“ selgitas If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus ja hoiatas, et parklaõnnetuse osalistel pole mõistlik sõlmida hüvituskokkuleppeid.

„Kui õnnetuse põhjustaja pakub näiteks 100 eurot, siis seda on selgelt liiga vähe, sest väikseimgi remont maksab täna ligi 500 eurot. Omavaheline kokkulepe pole kasulik ei õnnetuse põhjustajale ega kannatanule, mõistlik on ikkagi õnnetus korrektselt registreerida,“ selgitas Kruus.

Ingese kindlustuse juhatuse esimehe Voldemar Vaino sõnul sagenevad parklaõnnetused kaubanduskeskuste osturallidel enne jõule.

„Levinud eksimus pärast õnnetust on jätta oma kontaktandmed kannatanu auto kojamehe alla ja sõita ära. On olnud juhuseid, kus kannatanu sõiduk on pargitud pikemaks ajaks, teade kustub vihma käes, jääb lume all märkamatuks või lendab hoopis tuulega minema,“ ütles Vaino. „Kui sõidetakse otsa teisele sõidukile või millelegi muule ning kahjustunud sõiduki või eseme omanikku ei ole sündmuskohal, tuleb alati helistada numbrile 112 ja teavitada juhtunust.“

LKF-i statistika järgi registreeriti tänavu 11 kuuga 29 000 liikluskindlustusjuhtumit kogukahjuga 51 miljonit eurot. Neist 11 000 on parkimisõnnetused, mille kogukahju on 12 miljonit eurot. Keskmine parkimiskahju on 1085 eurot.

Kõigist liikluskindlustuse juhtumitest moodustavadki parkimisõnnetused 39 protsenti, tagant otsasõidud 17 protsenti ja kokkupõrked ristmikul 14 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255