20.05.2022 Reede

Mootorrattaõnnetuse kahju on keskmisest avarii kahjust suurem

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) andmeil juhtus mullu 123 mootorrattaga põhjustatud liiklusõnnetust, mille keskmine kahju oli 2270 eurot ja kogukahju 280 tuhat eurot ehk keskmisest veerandi võrra suurem.

Kui mootorrattur põhjustab liiklusõnnetuse, siis kohustuslik liikluskindlustus hüvitab kahju kannatanule.
Kui mootorrattur põhjustab liiklusõnnetuse, siis kohustuslik liikluskindlustus hüvitab kahju kannatanule. Foto: pixabay

LKF-i juhatuse liikme Andres Piirsalu sõnul kasvab mootorrattaõnnetuste arv soojade ilmade saabudes ning liikluskindlustuse puudumisel võib avarii põhjustamine osutuda väga kulukaks. „Pikaajaline statistika näitab, et mootorrattaga põhjustatud õnnetuste kahju on keskmisest avarii kahjust veerandi võrra suurem. Kõige kallim mootorrattaga põhjustatud liikluskindlustuse juhtum toimus aga 2018. aastal, kui ühe kindlustusjuhtumiga seotud kogukahju ulatus 181 tuhande euroni,“ ütles Piirsalu.

Enne sadulasse istumist on kindlasti vaja kontrollida kaherattalise tehnilist olukorda ja liikluskindlustuse kehtivust. Liikluskindlustuse puudumisel hüvitab kindlustusandja kannatanule liiklusõnnetuses tekitatud kahju ja küsib makstud hüvitise tagasi kahju põhjustajalt,

selgitas Piirsalu.

Liikluskindlustuse kehtivust saab mugavalt kontrollida LKF-i veebilehel. Liikluskindlustuse tegemisel tasub võrrelda hindu liikluskindlustuse kalkulaatoris www.lkf.ee/kalkulaator. Kui aga juhtub liiklusõnnetus, siis saab seda vormistada veebilehel avarii.lkf.ee.

Kui mootorrattur põhjustab liiklusõnnetuse, siis kohustuslik liikluskindlustus hüvitab kahju kannatanule. Mootorratta parandamise kulu katab aga vabatahtlik sõidukikindlustus ehk kasko.

ERGO sõidukikindlustuse portfelli juhi Kaido Naaritsa sõnul on keskmine mootorratta kasko kahju 2700 eurot. „Kuigi tsikkel on väiksem kui auto, siis õnnetusega tekkivad kulud on suuremad kui autode puhul keskmiselt. Oleme isegi hüvitanud 33 tuhat eurot Harley-Davidsoni mootorratta eest, mis hävines pärast õnnetust,“ ütles Naarits. Tema hinnangul juhtuvad õnnetused sageli vähese sõidukogemuse tõttu. „Näiteks liigselt gaasi keerates teeb ratas kukerpalli. Kui aga tee on libe või sel on lahtist killustikku, siis vale sõidukiiruse korral kaotab ratas juhitavuse,“ selgitas Naarits.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255