Kokku saab registreeruda 157 erinevale kursusele, kuhu on oodatud 2512 täiskasvanud eesti keele huvilist. Integratsiooni Sihtasutus pakub tasuta eesti keele suhtluskeelekursusi A1, A2, B1, B2 ja C1 tasemel.
Kursustele registreerumisel on võimalik valida sobivat eesti keele kursust vastavalt keeleoskuse tasemele ning eelistustele aja ja toimumiskoha osas. Seekord pakume lisaks Tallinnale, Tartule, Pärnule, Narvale, Jõhvile, Kohtla-Järvele ja Sillamäele kursuseid ka Maardus ja Keilas, et ka sealsed arvukad eesti keele huvilised saaksid keelt õppida oma kodulinnas,
üles Integratsiooni Sihtasutuse keeleõppe valdkonnajuht Jana Tondi.
Kursuste tunniplaaniga saab juba praegu tutvuda Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel. Lisaks saab sihtasutuse veebis eelnevalt tutvuda ka kursustele registreerimise reeglitega ning testida oma keeleoskust.
Kursusele saab registreeruda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. ID-kaardiga registreerujal on oluline meeles pidada, et kaardi kasutamiseks läheb vaja toimivat kaardilugejat ja PIN1-koodi ning veenduda, et kaardi sertifikaat kehtib ja arvutisse on paigaldatud ID-tarkvara.
„Kursustele registreerujate elektrooniline identifitseerimine ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil annab võimaluse kiirendada registreerimise protsessi, vältida registreerujate andmete sisestamisel tekkida võivaid vigu ning teha õppegruppide komplekteerimise sujuvamaks,“ lisas Jana Tondi.
Neile, kes ei jõua ennast kursustele kirja panna veebis registreerimise kaudu, pakub Integratsiooni Sihtasutus võimaluse läbida tasuta nõustamine. Selle tulemusena määratletakse inimese keeleõppe vajadus, motivatsioon ja õpikogemus ning sellest lähtuvalt pakutakse võimalusi asuda õppima kas Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majade või sobiva koolituspakkuja juures, kui algavad järgmised keelekursused. Eesti keele õppimiseks ja harjutamiseks on ka teisi võimalusi, näiteks keelekohvikud ja -klubid, individuaalne õpe ja muu, mida nõustaja samuti soovitab ja pakub.