aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) } aaaaaarray(2) { [0]=> int(1) [1]=> int(31) }
21.01.2025 Teisipäev

Säästuhoiuste maht kahekordistus detsembris teist kuud järjest

Juba teist kuud järjest kahekordistus detsembris säästuhoiuste maht, kusjuures 70 protsenti hoiustatud rahast tuli uutelt klientidelt, kel varem säästuhoius puudus, selgub Bigbanki hoiuseportfelli tulemuste analüüsist.
Bigbanki juhi Jonna Pechteri sõnul on kõige targem hoida säästuhoiusel nii-öelda meelerahufondi.
Bigbanki juhi Jonna Pechteri sõnul on kõige targem hoida säästuhoiusel nii-öelda meelerahufondi. Foto: RUP

Bigbanki juhi Jonna Pechteri sõnul on langevad intressid hoiuste turul muutnud inimesed tähelepanelikumaks ja nõudlikumaks oma säästude haldamisel ning otsitakse aktiivsemalt paremaid variante.

„Saame öelda, et inimesed on Bigbanki säästuhoiuse üles leidnud. Seda kinnitab ka EMORi uuring, milles 80 protsenti küsitletud hoiustajatest kinnitavad, et kasutavad meie toodet, sest Bigbank maksab turu parimat intressi. Samal ajal on konkurentide kliendid peamiselt esile toonud, et hoiustajaks asuti, kuna toodet oli lihtne kasutada või oldi lihtsalt juba sama panga klient teiste toodetega,” selgitas ta.

Säästuhoius kui turvaline valik meelerahufondile

Pechteri sõnul on Bigbanki keskmisel hoiustajal säästuhoiuse kontol 9675 eurot. Säästuhoius on mõeldud tulu teenimiseks rahalt, mida võib lähiajal tarvis minna muudeks kulutusteks ning selleks saab hoiustaja ühe kuni kolme päevaga oma raha uuesti kasutusse võtta väljateenitud intressi kaotamata.

Kommertspankadest pakub jaanuari keskpaiga seisuga säästuhoiuselt parimat, 3,25 protsendi suurust intressi Bigbank, kellele järgnevad Swedbank, LHV, Luminor ja Coop pank kahe protendiga, SEB 1,8 protsendiga ja Citadele ühe protsendiga. Säästuhoiusele kehtib ka Tagatisfondi kuni 100 000 euro suurune kaitse.

Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on nüüd, kus tähtajaliste hoiuste intressimäärad kiiresti langenud, säästuhoiused muutunud üha praktilisemaks vahendiks oma raha inflatsiooni eest kaitsmiseks. „Mitme teise instrumendi tootlus on viimasel ajal kiiresti langenud, liiatigi ei ole tähtajalised hoiused või võlakirjad alati päris sama likviidsed kui säästuhoius,” selgitas Pechter, kelle sõnul ongi kõige targem hoida säästuhoiusel just nii-öelda meelerahufondi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255