Saksamaa välisminister Annalena Baerbock reageeris sellele otsusele positiivselt. Ta märkis, et ukrainlased ei tohiks oodata, kuni rakett ületab piiri, vaid neil peaks olema võimalus hävitada sõjalisi stardiplatvorme ja kohti, kust rakette välja lastakse. Tema sõnul vastab see iga riigi enesekaitseõigusele.
Saksamaa välisminister lisas, et tema erakond Rohelised jagab sama seisukohta nagu Ida-Euroopa partnerid, britid, prantslased ja ameeriklased.
Biden on andnud Ukrainale loa kasutada ATACMS-rakette
Mõned Ukraina piirkonnad asuvad Venemaa piirile nii lähedal, et õhutõrje ei suuda rakette tõkestada, kuna need jõuavad sihtmärgini liiga kiiresti, selgitas Baerbock. „Kui meie riiki tabaksid raketid, droonid ja pommid, kui rünnataks lastehaiglaid, elektrivarustust või meie igapäevaelu, siis kaitseksime end samuti.“
USA praegune president Biden on andnud Ukrainale loa kasutada ATACMS-tüüpi rakette oma relvajõudude kaitsmiseks nende kontrolli all olevas Kurski piirkonnas Lääne-Venemaal. USA kaitseministeerium ja riiklik julgeolekunõukogu keeldusid algselt kommentaaridest, kuid ei lükanud teavet ümber.