Swedbanki eraisikute panganduse juhi Kaie Metsla sõnul on viipemakse limiidi tõstmine klientide jaoks kindlasti väga hea uudis, sest juba 10-eurose limiidiga on viipemaksed muutunud väga populaarseks. „75% kõikidest maksetest Eestis jääb alla 25 euro piiri. Piltlikult öeldes tähendab see seda, et kolm ostu neljast on nüüd võimalik teha viibates,“ ütles Metsla.
„Saame väita, et viipekaardid on turvalised – seda kinnitab ka fakt, et aastaga ei ole me registreerinud ühtegi viipekaartidega seotud pettust. Viipetehingu teostamiseks peab kaart olema terminalile väga lähedal, seega märkamatult ja n-ö möödaminnes ei ole võimalik viipemakse tehingut teha. Aeg-ajalt võib süsteem küsida PIN-koodi ka väiksemate ostude puhul, seega viipetehinguid ei ole siiski võimalik lõpmatuseni järjest teha – selline piirang on seatud samuti turvalisuse huvides,“ selgitas Metsla.
Kaupmehi, kelle juures saab viipega maksta, tuleb kogu aeg juurde ja tänaseks on Swedbank viipemakse tehnoloogiale üle viinud 75% oma makseterminalidest. „Viipemakse võimalust pakuvad nii suuremad kaubandusketid kui ka väiksemad müügikohad. Kaupmeeste tagasiside põhjal saame öelda, et paljud neist ootavad pikisilmi viipemakse limiidi tõstmist, sest osade kaupluste puhul on 10 eurot liiga madal piir,“ lisas Metsla.
Mamo Food tegevjuht Berle Brant rääkis, et nad kasutavad viipemakseid oma kohvikutes väga aktiivselt. „Kuigi argilõunad jäävad meil alla 10 euro, on viipemakse limiidi tõus kindlasti hea uudis näiteks kõigile neile külastajatele, kes ostavad toitu kaasa nii kontorisse kui ka perele. Limiiditõus annab meile võimaluse tipptunnil oma kliente veelgi kiiremini teenindada, et nende lõunapaus ei mööduks järjekorras seistes.“