Rütmani sõnul puudub selles osas küll ainus ja õige vastus, kuid rusikareegel on, et seadmel tuleks lasta tund aega jahtuda.
"Peale seda tuleb vastavalt kasutusjuhendile tühjendada ka veepaak. Ja siis võib triikraua kappi ära panna," vahendas turvafirma G4S Rütmani sõnu.
G4S-i erakliendiüksuse juhi Tarmo Pärjala sõnul pole triikraud küll sagedasim tulekahjude põhjus, kuid kahjud, mis võivad sellest tekkida, on väga suured. Rütmani sõnul tehakse triikraua kasutamisel mitmeid vigu, mis võivad endast potentsiaalset tuleohtu kujutada. Üks neist on seadme ülekuumenemine.
"Seda võib põhjustada vigane küttekeha või temperatuuriandur. Paraku seda kodus kontrollida ei saa ja ainus variant on jälgida triikraua tööd," selgitas Rütman ning tõi näiteks, et katkine triikraud võib hoolimata madalale keeratud temperatuurist ikkagi liiga kuumaks minna.
Ohtlik on ka see, kui koduloom on toitekaabli isolatsiooni närinud või on see lihtsalt juba päevinäinud.
"Kui kaabel on vigastatud, ei tasu seda teibiga uuesti tagasi kokku panna. Odavam ja turvalisem on lasta kaabel ära vahetada," soovitas Rütman.
Jälgida tuleb nii seinapistikut kui ka kaablit, et need triikimise ajal tavapärasest kuumemaks ei läheks või teist värvi ei tunduks.
Ebatavalised lõhnad ja sulanud plastik on selged märgid, et triikrauaga on midagi valesti,
rõhutas Rütman.
Ta lisas, et see käib kõikide koduseadmete kohta, olgu selleks siis teler või elektriline hambahari.
Kui triikraua juures tundub midagi olevat muutunud või ei tööta seade nii nagu peaks, tuleb hooldusesse siirduda. Kui triikraud on väga kulunud, kusagilt alla kukkunud, katkise korpusega, lekkiv, särisev või kärssav, siis pole ta enam kasutuskõlblik.
Triikrauda tuleb kasutada vastavalt kasutusjuhendile. Triikimislaud või triikimisala peab seejuures olema stabiilne ja tasane ning kaetud kuumuskindla materjaliga. Ebastabiilsel või ebatasasel pinnal triikimine võib lõppeda triikraua ümberkukkumise või põletustega.
Levinuima veana jäetakse sisselülitatud triikrauad järelevalveta. Näiteks võivad koduloomad või väikesed lapsed kuuma triikraua kogemata endale peale kukutada, mille tagajärjeks on põletushaavad või muud vigastused.
Sageli valitakse ka vale temperatuur. Erinevad kangad vajavad erinevat triikimistemperatuuri. Liiga kõrge temperatuur võib õrnemaid kangaid kahjustada.
Triikraua regulaarne puhastamine ja hooldamine on oluline selle tõhusaks ja ohutuks kasutamiseks. Mustus või katlakivi kütteplaadil võib mõjutada triikimistulemust ja suurendada tuleohtu. Enamik tootjaid on triikraua kasutusjuhendisse kirja pannud ka õpetuse, mida, kuidas ja millal hooldada.