Politseiniku kõige tugevamaks jõuks on tema suhtlemisoskus ja hinnangute andmine erinevatele olukordadele pole politsei jaoks midagi uut, ütles Vaher.
Ta lisas, et kui keegi märkab kusagil suuremaid rahvakogunemisi, tuleks sellest politseile teada anda. Politseil on selliste olukordade kontrollimiseks väljas 20 lisapatrulli.
Ma ei saa öelda, et ärge minge õue, kuna eksperdid ütlevad, et kinnises ruumis toimub nakatumine kiiremini kui õues ja värskes õhus viibimine on tervislik, kuid politsei jälgib neid kohti, kus inimesed armastavad käia.
Vaheri sõnul annab eriolukord politseile palju võimalusi, muuhulgas ka inimeste tausta kontrollimiseks, näiteks tuvastamiseks, kas grupis tänaval liikujate näol on tegemist perekondadega või vajaliku töötamisega. Tema sõnul kehtivad erinevat meetmed valitsuse otsusega alates kolmapäevast.
Kõige rohkem tekitabki kindlasti küsimusi liikumispiirang, mille osas on põhimõte lihtne - koos võib avalikus ruumis olla kahekesti ja teistega tuleb hoida pikivahet vähemal kaks meetrit, ütles Vaher.
Tema sõnul on politseinikud juba näinud, et inimesed on piirangute vajalikkusest aru saanud ja käituvad vastavalt.
Minu kõige suurem palve on, et kõik selgitaksid piirangute vajadust ka oma lähedastele, eeskätt ka noortele, rõhutas Vaher.