Vastab Indrek Avi, töökeskkonna konsultant, tööinspektsioon:
Tööandja on kohustatud oma kulul andma töötajale tööriietuse, kui töö laad seda nõuab. Näiteks mitmetes ametites, kus tööd tuleb teha palju ka väljas, võivad töötaja tervist kahjustada ilmastikutingimused ning nii on tööriietusel töövõime säilitamisel oluline osa. Kui töövõime säilitamiseks ja haigestumise vältimiseks on töötajal vajalik hankida täiendavat tööriietust, siis tasub pöörduda tööandja poole.
Kui tööülesannete tavapärasel täitmisel võib riietus määrduda või kahjustuda, ei saa eeldada, et töötaja kasutab tööl isiklikku riietust ning riiete hooldamise, parandamise või asendamisega seonduvad kulud ise katab. Kuna teie töös riietus määrdub, siis peab tööandja tööriietuse teile andma ning tagama hoolduse oma kulul.
Tööriietus tuleb võimaldada ka olukorras, kus teistele samalaadset tööd tegevatele töötajatele on riietus antud. Kui tööandja saab korraldada töö selliselt, et isikliku riietusega töötamisel ei kaasne töötajale ebamõistlikke kulutusi või ohtu tervisele, siis tööriietuse andmise kohustust tööandjal ei ole.
Milline tööriietus on tööks sobiv ning kandmisel mugav, sõltub tööst ja töötingimustest – kas töö on füüsiliselt raske või kerge, on väljas vali tuul või tuulevaikus, karmid miinuskraadid või sajab lörtsi.
Tööriideid valides tuleks tööandjal arvestada töötajate ettepanekutega. Vastasel juhul ei pruugi valik langeda sobilike ja mugavate riiete kasuks.