Vastab Rein Reisberg, töökeskkonna konsultant, tööinspektsioon:
Teie töös on talvisel ajal vähemalt kaks aspekti, mis erinevad suvisest töötamisest.
Esmalt autoga sõitmine. Kaubik on autojuhi töövahend ning tööandja peab tagama selle sobivuse tööülesande täitmiseks. Talvel on teed libedad ja seetõttu tuleb enne talviste liiklustingimuste saabumist üle vaadata rehvide sobivus talveoludele ning vajadusel need välja vahetada.
Kui kaubiku täismass ei ületa 3,5 tonni, on kohustuslik kasutada talverehve. Ehkki talverehvid on kohustuslikud alates 1. detsembrist, on mõistlik rehvivahetusel arvestada ilmast tulenevate teeolude, mitte üksnes kalendriga.
Juhul kui olete terve suve sõitnud rehvidega, millega märgistusest lähtuvalt tohib sõita ka talvel, tuleb veenduda, et rehvid ei oleks liialt kulunud ja sobiksid talvistes oludes sõitmiseks. Kulunud rehvidest tuleb esimesel võimalusel tööandjale teada anda, et need saaks välja vahetada.
Kui mingil tõsisel põhjusel ei saa kohe talverehve kasutada, tuleb seda arvestada töö kavandamisel. Nii tööandja kui ka töötaja peavad hoolitsema, et kaubiku kasutamine poleks ohtlik kasutajale ega teistele liiklejatele.
Teine talvine probleem on libedad liikumisteed. Õnnetuste ennetamiseks tuleb kasutada klientide hooldatud liikumisteed, mitte lühemat, aga hooldamata teed. Libisemise ja kukkumise vältimiseks peab valima sobivad, näiteks sügavama tallamustriga jalanõud. Samuti saab jalanõude alla panna naelikud, mis takistavad libisemist.