"Kuna eriti suur puudus on A-klassi büroopindadest, siis prognoosime, et 2013. aastaks lisandub kesklinna ärikvartalisse vähemalt 10 000 ruutmeetrit uusi büroopindu. Jaekaubanduse sektoris, kus 2011. aastal oli kõige tihedam konkurents toidupoekettide vahel, jätkub sarnane trend ka 2012. aastal," kommenteeris Colliersi investeeringute ja hindamise juht Margus Tinno.
"Püsirentnike jaoks peaksid rendimäärad stabiilseks jääma, aga pisut võivad tõusta väiksemate jaepindade üürihinnad," lisas ta.
Ootamatult kasvas 2011. aastal ka kinnisvaraarendustegevus, mille peamiseks tõukejõuks oli avaliku sektori aktiivsus, märgib konsultatsioonifirma oma pressiteates.
2011. aastal aset leidnud ekspordi kasv suurendas nõudmist tööstuspindade ja laopindade järele. Märkimisväärne arv tööstusettevõtteid ja väliskapitalil põhinevaid ettevõtteid, mis tegutsevad peamiselt elektroonika ja distributsiooni valdkonnas, hakkasid laienemisplaane pidama ja seetõttu lisa- või täiesti uut pinda otsima.
Tulenevalt ehitushindade tõusust on Colliersi hinnangul märkimisväärselt kasvanud ka rendihinnad ning võrreldes 2009. aastaga on hinnatõus olnud 50% ja enam. Konsultatsioonifirma prognoosib, et laopindade turul tekib 2012. aastal puudus suurtest ja kvaliteetsetest pindadest, mistõttu on kinnisvaraturul ruumi hea kvaliteediga laopindade spekulatiivseks arendamiseks, mille rendihinnad jäävad vahemikku 4,0-4,5 eurot ruutmeetri kohta kuus.
Ühtlasi toob Colliers oma ülevaates välja, et 2011. aastal tehti Eesti turul ka ajaloo suurim üksiktehing, kui börsil noteeritud Soome jaekaubandusinvestor Citycon ostis Tallinnas 105 miljoni euro eest Kristiine Keskuse. "Meie hinnangul jääb investeerimisturg tõenäoliselt aktiivseks ka 2012. aastal, kuna enamus investoritest omab vabu vahendeid ja turule on oodata uute investeerimisobjektide tulekut," sõnas Tinno.