Käesoleva aasta kasvuprognoosi vähendas pank 2 protsendilt 1 protsendile ja ületuleva aasta prognoosi 4,3 protsendilt 3,9 protsendile.
Tänavune majanduskasvu aeglustumine on Eesti Panga hinnangul ajutine ning 2014. ja 2015. aastal kiireneb SKP kasv nii sise- kui ka välisnõudluse toel. Tänavu vähenev kapitalimahutus põhivarasse hakkab ettevõtete investeeringute toel suurenema, tootmisressursi rakendatus on juba praegu jõudmas ajaloolise keskmise tasemele.
Inflatsioon püsib keskpanga prognoosi kohaselt mõõdukas. Tänavu kallinevad tarbijahinnad prognoosi kohaselt 2,9 protsenti, 2014. aastal 2,1 protsenti ja 2015. aastal 2,9 protsenti. Juuniprognoosis pidi tänavune inflatsioon tulema 3 protsenti ning seejärel vastavalt 3,6 ja 2,4 protsenti.
Tööpuudus väheneb panga hinnangul visalt. Tänavu langeb see 8,7, tuleval aastal 8,5 ja seejärel 8,3 protsendini.
Palgakasv püsib panga prognoosi järgi tugev, kuna tuleval aastal suureneb avaliku sektori palgafond ja tõuseb miinimumpalk. Samas pidurdab tööealise elanikkonna vähenemine hõive kasvu vaatamata vähenevale tööpuudusele.
Keskmine brutopalk kasvab panga prognoosi kohaselt tänavu 7,8, tuleval aastal 6,6 ja 2015. aastal 7,7 protsenti.
Valitsemissektori eelarve on puudujäägis nii tänavu kui järgmisel kahel aastal. Tänavu on puudujääk 0,2 protsenti SKP-st, tuleval aastal 0,3 protsenti ja ületuleval aastal 0,1 protsenti SKP-st.
Möödunud nädalal langetas Eesti tuleva aasta majanduskasvu prognoosi ka Nordea pank, mis ootab Eestile 3,1-protsendilist majanduskasvu 3,6 protsendi asemel. OECD vähendas novembris oma kasvuprognoosi Eestile 3,6 protsendilt 2,4 protsendile. 2,6-protsendilist majanduskasvu ennustas Eestile tulevaks aastaks oma viimases Ida-Euroopa majandusprognoosis ka SEB pank.