Ehitusfirmad ei jõua pagulaste tulekuga sammu pidada
Kalev rääkis, et ilmselt on paljud päringute esitajad ka õnneotsijad, kes loodavad moodulmajade vahendamisega rikastuda, kuid samas tundub ettevõttele, et päringute ja pakkumuste esitajate hulgas on ka tõsiseid arendajaid.
Kalev tõi välja, et teda paneb üllatama, kui luksuslikke ja heade tingimustega hooneid neilt nõutakse. "Need on ikka väga viisakad hooned, mida pagulaste majutamiseks soovitakse. Kuna on näha kriisi tulemas, võiks tingimusi natuke alla lasta," märkis ta.
Reedel esitas Harmet oma pakkumuse Saksamaale mõeldud pagulasmaja ehitamiseks suurusega 8000 ruutmeetrit ja hinnaga paar miljonit eurot. "See on konkreetne asi," ütles Kalev.
Kalevi sõnul on Harmeti võimekus praegu toota umbes 6000 ruutmeetrit moodulhooneid kuus, kuid Euroopast soovitakse veel selle aasta jooksul saada mitu üle 8000 ruutmeetri suurust hoonet. "Kardan, et meil puudub selline võimekus."
Septembri alguses kirjutas BNS, et Harmet loodab Rootsi eksportida 1,1 miljoni euro eest pagulastele mõeldud hoone, mis on1000 ruutmeetrit suur ja asub 40 kilomeetri kaugusel Stockholmist.
Kalev rääkis, et praegu on raske prognoosida, kui tõenäoliselt nad hanke võidavad. "Pakkujaid on kindlasti veel ja vastust pole veel tulnud," jätkas Kalev.
Harmet OÜ tegeleb statsionaarsete ja ajutiste hoonete püstitamiseks mõeldud ruumelementide projekteerimise, tootmise ja püstitamisega. Ettevõtte käive kasvas eelmisel aastal 60 protsenti, 35,3 miljoni euroni. Harmet teenis kasumit 2,2 miljonit eurot, mida on 21 korda rohkem kui 2013. aastal. Suurema osa toodangust müüs ettevõte Skandinaaviasse. Rootsi müügitulu moodustas ettevõtte kogukäibest 48 protsenti, küündides 17 miljoni euroni.