Toetust antakse atraktsioonide arendamiseks ja ehitamiseks ning vajaliku vara soetamiseks, mille hulka loetakse ka ekspositsiooni arendamine, personali koolituskulud ja turundus välisriikides, selgub eelnõu seletuskirjast.
Samas ei toeta riik neid projekte, mille peamiseks tegevuseks on spordiharrastused. Lisaks ei kuulu abikõlblike hulka projektid, mis soovivad küll atraktsioone rajada, kuid ei ole orienteeritud välisturistide meelitamisele.
Pikemas perspektiivis peaks toetusmeede looma olukorra, kus iga toetatavat turismiatraktsiooni hakkab aastas külastama umbes 60 000 välisturisti, selgub seletuskirjast.
Riigi soov on toetuse andmisega tõsta välismaalaste reisimotivatsiooni Eesti külastamiseks ja külastusaja pikenemiseks, millega täiendavalt kaasnevad turundustegevused välisturgudel.
Seletuskirjas tuuakse välja, et Eesti turismiatraktsioonid ja Eestis toimuvad sündmused pakuvad huvi rahvusvaheliselt ja loovad reisimotivatsiooni. Seetõttu tuleks fookus seada pereturismiatraktsioonidele, mille kasvatamiseks on vajalik väliskülastajale huvipakkuvate, aastaringselt avatud atraktsioonide või veekeskuste lisandumine.
Prioriteetsed sihtturud on 2014.–2020. aastail eelnõu seletuskirjas kohaselt Soome, Rootsi, Norra, Läti, Venemaa, Saksamaa, Suurbritannia, USA, Jaapan ja Hiina.
Toetuse saamiseks on vajalik ettevõtja omafinantseering. Toetus planeeritakse anda välja ühes voorus. Rahvusvaheliselt huvipakkuvate atraktsioonide toetuse taotlemine on kaheetapiline. Toetusskeemi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) vahenditest, vahendas BNS.