Ettevõtluse kasvustrateegia nelja aasta rakendusplaani kavandatav eelarve selleks aastaks on 83 miljonit eurot ning perioodil 2016–2019 kokku 350 miljonit eurot, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM). Ettevõtluse kasvustrateegia keskendub investeeringuteks sobiva keskkonna loomisele, ettevõtete konkurentsivõime kasvatamisele ja tööstuse arendamisele.
Ettevõtlusminister Liisa Oviir ütles, et selle aasta olulisimad toetusmeetmed on avanenud. Üheks suurima mõjuga meetmeks nimetas ta kasvuettevõtja arenguprogrammi, mille eesmärk on anda terviklik arenguimpluss ettevõtjatele, kellel on kõrge kasvupotentsiaal ning realiseerimisvõimekus.
Ettevõtlusteadlikkuse osas jätkab MKM peaasjalikult Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) omategevustega nagu koolitused, välisinvesteeringute meelitamine ja ekspordi tugiteenused, samuti on oluline roll maakondlike arenduskeskuste pakutavatel teenustel alustavatele ettevõtjatele ning tegutsevatele ettevõtjatele.
Samuti jätkub finantstoe pakkumine alustavatele ettevõtjatele nii laenukäenduste kui starditoetusena. Samuti jätkub iduettevõtjate arendamine programmis Start-up Eesti 2.0. Jätkub ka aastal 2015 alanud uut moodi innovatsiooni ja arendusosaku pakkumine, mis MKM-i hinnangul algatab ja viib uuele tasemele teadlaste ja ettevõtjate vahelise koostöö.
"Samuti on Eesti aktiivne osaleja rahvusvahelistes võrgustikes ning võrgustike kasutegur ettevõtjatele näitab kasvutrendi. Tegutsemist jätkavad 2015 positiivse rahastusotsuse saanud tehnoloogia arenduskeskused ning klastrid, mis süvendavad arendustegevust ning koostööd, sealhulgas ekspordi osas," märkis ministeerium eelnõu seletuskirjas.
Oma tegevust jätkab ka sihtasutus Kredex. Ekspordi osas lisaks vahendatakse kontakte, osaletakse aktiivselt messidel ning viiakse läbi sihtturu seminare. Jätkub ka vastutustundliku ettevõtluse arendamine. Samuti on olulisel kohal loomemajanduse arendamiseks suunatud vahendid, lisaks jätkab MKM koostööd justiitsministeeriumiga ettevõtluskeskkonna konkurentsivõime kasvatamiseks ning halduskoormuse hindamise protsessi edasiarendamiseks.
Aastail 2016–2019 läheb ettevõtluse kasvustrateegia rakendusplaani järgi ärimudelite arendamiseks 28,1 miljonit eurot, arenduse ja tootmise tegevusteks 73,5 miljonit eurot, müügiks ja turunduseks 29,2 miljonit eurot, konkurentsipositsiooni parandamiseks 162,3 miljonit eurot ning kasvualade meetmesse 16,6 miljonit eurot. Sellele lisanduvad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi seotud tegevuskulud 40,28 miljonit eurot.
Veebruarikuus kooskõlastusringile saadetud kasvustrateegia rakendusplaanis oli kogumahuks ette nähtud aga 358,2 miljonit eurot. Selle versiooniga võrreldes on tõusnud rahastus arenduse ja tootmise tegevusteks, aga langenud investeeringud konkurentsipositsiooni parandamiseks.
Eesti ettevõtluse kasvustrateegia 2020 on tegemist Eesti majanduse keskne strateegia, milles pööratakse tähelepanu kolmele peamisele väljakutsele Eesti jõukuse kasvatamisel: tootlikkuse tõstmine, ettevõtlikkuse ergutamine ja innovatsioonile julgustamine. Strateegia kinnitas valitsus eelmisel aastal.