"Eesti majandus on alati olnud väga muutlik – nii kiire kasvu kui ka languse perioodidega," ütles Garelli intervjuus Postimehele. "Teil on tihedad majandussuhted Rootsi, Soome ja Venemaaga ning olukord neis riikides mõjutab Eesti majandust.
"Teine probleem on Garelli sõnul väliskaubanduse tasakaal ja võime eksportida. "Eesti on arendanud ennast kui allhankemaa, aga te peaks arendama võimet ise toota ja eksportida. Ma näen ikka veel väliskaubanduse ja jooksevkonto defitsiiti. Eesti peaks olema rohkem ekspordile orienteeritud ja eksportivad ettevõtted peaksid olema kohalikud ettevõtted."
"Eesti peaks olema väike põhjamaade Hongkong," ütles Garelli. Ta lisas, et Singapur polnud mõni aeg tagasi midagi muud kui sääski täis väike sadam. Hongkong samamoodi. "Kui nemad seda suutsid, kui Dubai seda eikuskil asudes suutis, siis pole mingit põhjust, miks Eesti seda ei suudaks."
Garelli sõnul on küsimus poliitika väljakujundamises ja sellele kindlaks jäämises. "Ettevõtted suudavad kohanduda igasuguse majanduskeskkonnaga, aga nad ei suuda kohanduda sellega, kui poliitika kogu aeg muutub. Nad vajavad kindlust. Ma arvan, et Eestil on vaja kindlat plaani ja lubadust, et selle juurde jäädakse," sõnas ta.
"Eesti on osas valdkondades väga hästi hakkama saanud – maksupoliitikas, fiskaaldistsipliinis, riigieelarve tasakaalus jne. Ettevaatlikud peate olema tööjõu maksumusega – see on viimasel ajal väga kiiresti tõusnud, ilmselt kiiremini kui väljund," rääkis ta.