20.06.2018 Kolmapäev

Kredex annab 20. juunist ettevõtetele tööstuslaenu

20. juunil pakub Kredex tööstuslaenu, mis aitab finantseerida tööstusettevõtete investeeringuid materiaalsesse ja immateriaalsesse põhivarasse; laenusumma on kuni 2 miljonit eurot.

Varem tehnoloogialaenu nime kandnud teenuse muutmise ajendiks oli tagasiside ettevõtjatelt, kelle soov on arendada oma tootmist ja investeerida seejuures ka mittemateriaalsesse varasse (näiteks tarkvara või arendusväljaminekud) teatas Kredex.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles, et riikliku tööstuslaenu arendamisel tugineti põhjalikule turuanalüüsile. Sealhulgas küsitleti 750 ettevõtjat ja uuriti nende finantseerimisvajadusi. Täiendavaid rahalisi vahendeid vajavate ettevõtete arv on kõige suurem töötleva tööstuse ettevõtete seas, kellest ligikaudu 70 protsenti näevad vajadust lisafinantseerimise järele.

"Tööstusettevõtjate toetamine riigi poolt on väga oluline ning pean tööstusvaldkonda oma portfelli üheks kõige olulisemaks osaks. Seni sai Eesti töötlev tööstus taotleda rahastust uutesse tehnoloogilistesse lahendustesse investeerimiseks. Samas on väljaspool Tallinnat ja Tartut asuvatel ettevõtjatel olnud raskusi ka tööstushoonete rajamiseks laenu saamisega. Seetõttu oleme otsustanud ühe uuendusena riigi poolt aidata rahastada ka seda olulist väljaminekut," märkis Palo.

Kredexi ettevõtlusdivisjoni juhi Jarmo Liiveri sõnul peavad ettevõtjatele pakutavad finantsteenused vastama nende hetkevajadustele. "Kuna muutuv turg seab pidevalt uusi väljakutseid, siis tuleb vastavalt muuta ettevõtjatele pakutavaid teenuseid. Kui täiendava kapitali kaasamise vajadus järgneva kolme aasta perspektiivis jäi ettevõtjate hinnangul samale tasemele, siis muutumas on rahaliste vahendite kasutamise otstarve. Seoses ettevõtete digitaliseerimisega on suurenenud näiteks mittemateriaalse põhivara ja infotehnoloogia investeeringute vajadus ning sellest lähtuvad lõime ka tööstuslaenu tingimused," sõnas Liiver.

Tööstuslaen on allutatud laen ja see aitab, kui investeeringu tegemiseks kasutatakse pangalaenu või liisingut, kuid ettevõtjal puudub kapital nõutava omafinantseeringu tegemiseks. Tööstuslaenu summaks on kuni 2 miljonit eurot, kuid mitte rohkem kui 40 protsenti finantseeritava projekti maksumusest. Tööstuslaenu eelised on väga pikk maksepuhkus, madal intress ja see, et tööstuslaenu puhul ei nõuta ettevõttelt üldjuhul tagatist.

Tööstuslaenu sihtgrupp on töötleva  tööstuse, mäetööstuse, elektrienergia tootmise, ülekande ja jaotuse ning ringmajanduse ettevõtjad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255