Luman tõdes, et ettevõtjaile on viimased aastad olnud tormilised. "Erinevaid väljakutseid on jagunud küllaga. Rohkemgi, kui keegi oleks ette kujutanud. Ja ei maksa ilmselt arvata, et lähemad aastad palju rahulikumad tulevad. Väljakutsetest ei tule puudu sõltumata sellest, kas vaadata suuremat ja globaalsemat pilti või seda, mis toimub meile lähemal," märkis Luman.
Mind paneb sügavalt imestama meie poliitikute järjekindel soovimatus lähtuda õigusloome protsessis kokkulepitud reeglitest ja dialoogist. Kuigi sõnades saame igal hetkel lugeda ja kuulda, kuidas nad soovivad arendada demokraatlikku õigusriiki ja parandada poliitilist kultuuri. Nähtavate tegudeni millegi pärast seni ei ole jõutud,
oli Luman kriitiline.
Tema sõnul on selgeks näiteks sellest alles eelmise nädala keskel avaldatud ja arvamuse avaldamiseks avalikustatud maksuseaduste mahukad ja suure mõjuga muudatused, milledega tutvumiseks, analüüsimiseks ja oma liikmetelt arvamuste kogumiseks anti aega pisut üle kahe tööpäeva. "Ja fakt, et koda selle ajaga omapoolse esmase juriidilise analüüsi suutis teha ning arvamuse saata, ei tähenda, et see oleks normaalne. Kaugel sellest," rõhutas Luman.
Tema sõnul ei ole ettevõtjad kunagi vastu sellele, kui kriisisituatsioonides on vaja langetada kiiresti otsuseid. "Nagu näitas Covidi algus, siis neid ka tehti ning kuigi hiljem esines seal küsitavusi, päästis kiire otsustamine meid ilmselt halvematest stsenaariumitest, mida ka naaberriikides nägime. Täna ei näe ma kuskil sellist kriisi, mis sunniks muudatusi, mis puudutavad eranditult kõiki elanikke ja ettevõtteid ja mida planeeritakse rakendada alles aasta või pooleteise pärast, otsustama loetud päevade jooksul ja ilma sisulise kaasamiseta," ütles Luman.
Tema sõnul ei peaks rahvalt saadud mandaat andma siiski õigust teha asju ebakorrektselt ja kokkulepitud õigusnorme eirates. "Ka ebapopulaarseid otsuseid tehes peab julgema nendest rääkida ausalt ja avatult. Ma ei ole näinud Koja liikmete hulgas ettevõtjaid, kes ei sooviks panustada lahenduste otsimisse, kuid seda on keeruline teha, kui valitsejatel paistab olema vaid üks tõde," ütles Luman.
Ta avaldas lootust, et samavõrd ühekülgseks ei kujune tervikuna kogu koalitsioonileppe elluviimine või nn valitsuse tegevuskava realiseerimine. "Ettevõtjad on alati soovinud olla kaasatud probleemide lahendamisse ning valmis panustama parimate lahenduste leidmisel," kinnitas Luman.