22.02.2024 Neljapäev

Maailmataseme toovad investeeringud haridusse ja teadusesse

Bolti kaasasutaja ja tegevjuht Markus Villig leiab, et Eesti peaks odavuse asemel konkureerima kõrge lisandväärtusega. “Peame muutuma odava allhanke riigist globaalsete toodete eksportijaks.”

Markus Villig, Bolti kaasasutaja ja tegevjuht
Markus Villig, Bolti kaasasutaja ja tegevjuht Foto: erakogu

Tööandjate Keskliit esitas peagi toimuva majanduskonverentsi „Tuulelohe lend 2024“ esinejatele kaks küsimust – millist nõu annaks majanduse kasvule pööramiseks majandusministrile ja mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus. Siin on Markus Villigu vastused.

Mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus?

Eesti peab konkureerima kõrge lisandväärtusega, mitte madala tööjõukuluga. Peame muutuma odava allhanke riigist globaalsete toodete eksportijaks. Eesti haridus on juba täna üks maailma parimaid, aga peame tõstma investeeringuid hariduse ja teaduse toetamiseks. Sellest tekivad meile järgmise kümnendi jooksul maailmatasemel ettevõtted valdkondades alates ITst ja transpordist kuni finantssektori ja kaitsetehnoloogiani.

Majandusminister küsib sinult nõu ehk mida teeksid, et kaks aastat langenud Eesti majandus taas kasvule pöörata?

Meie majandust mõjutab hetkel ajutiselt meie naaberriikides toimuv, mida me muuta ei saa. Tuleb keskenduda teemadele, mida mõjutada saame. 

Selleks on kaks valdkonda. Esiteks, saame muuta meie rahvast targemaks läbi hariduse ja teaduse toetamise. Teiseks, saame muuta Eesti atraktiivseks maailmale – investorile ja talendile –, et inimesed tahaksid siin äri teha. Selle jaoks peab Eesti maine olema tugev, nii lihtsa toimetamise kui ka tugeva kaitsevõime poolest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255