Eksporditurgude taastumine jääb panga prognoosi kohaselt sel aastal nõrgaks, kuna euroala taastumine on ebaühtlane ning tooraineturgude olukord nõrk. Järgmisel aastal algab Nordea hinnangul järk-järguline ekspordi paranemine, kuna euroala nõudlus on kasvuteel.
Eratarbimise kasv on panga hinnangul sel aastal 3,9 protsenti ja järgmisel aastal 3,2 protsenti; juunis avaldatud prognoosis olid näitajad vastavalt 4 ja samuti 3,2 protsenti. Riigisektori tarbimisele ootab pank 1,6-protsendist kasvu sellel ja 1,5-protsendist kasvu järgmisel aastal. Juuni oli prognoos sel aastal 1,4 protsenti ja järgmisel aastal samuti 1,5 protsenti.
Eksport kasvab Nordea hinnangul sel aastal 1,6 protsenti, mis on sama mulluse tasemega, import aga vaid 0,9 protsenti, mida on 0,4 protsendipunkti võrra vähem kui juuni prognoosis. Järgmisel aastal on näitajad panga prognooside kohaselt ekspordi kasv 3,9 protsenti ja 4,2 protsenti; juunis olid ootused 3,9 protsenti ja 4,1 protsenti.
Ehkki juunis prognoosis Nordea deflatiivse olukorra pöördumist üles ning 0,4-protsendilist inflatsiooni, ootab pank nüüd sellelt aastalt siiski 0,1-protsendilist deflatsiooni . Järgmiselt aasta tarbijahindade kasvuprognoosi langetas pank 0,2 protsendipunkti võrra 2 protsendile.
Tööpuuduseks hindab pank käesoleval aastal 6,5 protsenti, mis on sama juuni prognoosiga; järgmisel aastal on näitaja Nordea hinnangul 6,2 protsenti, mida on juunis oodatust 0,1 protsendipunkti vähem.
Euroala majanduskasvuks prognoosib pank sel aastal 1,3 protsenti ja 2017. aastal 1,6 protsenti. Sama hinnangu andis Nordea euroala majandusele ka märtsis ja juunis.