FAO toiduhinnaindeks oli veebruaris keskmiselt 210 punkti, püsides jaanuari tasemel, kuid oli 5 punkti (2,5%) madalam kui aasta tagasi. Alates novembrist on indeks liikunud 210–212 punkti vahel, kusjuures piima ja õli hindade tõusu on tasakaalustanud teravilja ja suhkru hinna langus. Liha hinnad on üldiselt püsinud sel perioodil stabiilsed.
Veebruaris tõusid enam piimatoodete ja õli hinnad, samal ajal teravilja ja eriti suhkru hinnad langesid, teatab Eesti Konjunktuuriinstituut.
Teravilja hinnaindeks oli veebruaris keskmiselt 245 punkti, olles 1% madalam kui jaanuaris, kuid siiski 8% kõrgem kui mullu veebruaris. Languse viimasel kuul põhjustas suuresti nisu, vähemal määral ka maisi hinna langus. Samal ajal riisi hind veidi tugevnes. Nisu hind alanes just viimastel nädalatel paranenud saagi prognoosidest USA-s, maisi hind püsis eelmise aasta saagi nappimise tõttu stabiilsem.
Õli hinnaindeks oli veebruaris keskmiselt 206 punkti, olles veidi (0,4%) kõrgem kui jaanuaris. Tõusu taga oli palmiõli hinna tõus, mille tõi kaasa prognoositust väiksem tootmismaht ning suurte laovarude vähenemine. Õli hinnaindeksi suurema tõusu hoidsid ära sojaõli madal hind ja vähene nõudlus biodiisli sektoris.
Piimatoodete hinnaindeks oli veebruaris keskmiselt 203 punkti, olles 5 punkti (2,4%) kõrgem kui jaanuaris. See oli suurim tõus 2012. aasta septembrist alates ning põhjustatud suuresti kuumast ja põuasest ilmastikust Okeaanias, mis viis piima tootmise järsule langusele ning piimatoodete tootmise vähenemisele. Pakkumiste piiratus koos tugeva nõudlusega maailmaturul on viinud kõigi piimatoodete, iseäranis või ja piimapulbri, hinnad tõusule.
Liha hinnaindeks oli veebruaris keskmiselt 178 punkti, jäädes jaanuari tasemele. Erinevate lihaliikide noteeringud olid veebruaris mõnevõrra erinevad. Veebruaris oli linnuliha veidi odavam ning sealiha veidi kallim kui jaanuaris. Teiste lihaliikide hinnad püsisid jaanuari tasemel. Lihasektori mureks olid jätkuvalt kõrged söödahinnad, samas liha tarbimise kasv on endiselt piiratud. Nende tegurite mõjul on liha hind püsinud 2012. aasta oktoobrist alates pea muutumatuna.
Suhkru hinnaindeks oli veebruaris keskmiselt 259 punkti, olles 8,6 punkti (3%) madalam kui jaanuaris. Hind on langenud juba neli kuud järjest. Hinna langus on ajendatud suurest ületootmise prognoosist ning suurtest ekspordikogustest 2012/13 turundusaastal, eelkõige Tais ja Brasiilias. Ekspertide hinnangul saab suhkru tootmine olema suur ka traditsioonilistelt suhkrut importivates riikides, mis samuti hinnale mõju avaldab.