Töökohtade ja riigi maksutulu säilitamiseks tehti pöördumisega Vabariigi Valitsusele neli ettepanekut: vabastada ettevõtjad ajutiselt elektri võrgutasu maksmisest, vabastada ettevõtted taastuvenergia tasust, hüvitada ka ettevõtetele osa hinnalage ületavast elektrihinnast ning laiendada universaalteenust kõigile ettevõtetele.
Tänaseks on koda saanud ettepanekute osas vastuse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist. Oma vastuses juhib ministeerium tähelepanu, et aitamaks ettevõtjatel toime tulla kõrgenenud elektrihindadega on ellu kutsutud universaalteenus lisaks kodutarbijatele ka äriühingutele. Ühtlasi selgitatakse vastuses, millest on tekkinud energiahindade tõus ja tuuakse välja, et riik on küll otsustanud leevendada elektrihinna tõusu mõju kõige haavatavamatele, kuid toetuste laiendamist lausaliselt kõikidele ettevõtetele ei pea nad mõistlikuks.
Ministeerium vastas, et esiteks ei ole ette näha, et Euroopa pöörduks tagasi Venemaa odavamate energiakandjate kasutamise poole. Pikemas ettevaates aitab riigi majandusarengule ning ettevõtete konkurentsivõimele toetustest ja subsiidiumitest rohkem kaasa majanduse kiire kohanemine uue olukorraga. Turuhinna poolt antav signaal motiveerib kõige paremini energiasäästu ning elektritarbimise juhtimist, mis on energiasüsteemi optimaalseks toimimiseks vajalik.
Teiseks tõi ministeerium välja, et elektritarbimise osatähtsus on ettevõtte kogukuludes enamike majandusharude puhul siiski üsna madal ja valdavat ohtu ettevõtete maksejõulisusele elektrituru hinnaliikumistest ei tulene. Ministeerium tunnistab, et kindlasti on ettevõtteid, kelle jaoks on kõrge elektrihind väga muret tekitav, aga tegemist ei ole üleüldise probleemiga, mida peaks lahendama laiaulatuslike toetustega.
Kolmandaks tõi ministeerium välja, et Euroopa Liidu riikides on suhtumine elektrihinnatõusu kompenseerimisele siiski erinev (näiteks Taani) ning Euroopa Komisjon on soovitanud liikmesriikidel üleüldiseid toetuseid vältida.